Wiadomości z Katowic

O bezpieczeństwie z rowerzystami

  • Dodano: 2018-03-23 07:45, aktualizacja: 2018-03-22 10:14

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przed okresem rozpoczęcia sezonu rowerowego zainaugurowano wojewódzkie spotkanie policjantów ruchu drogowego z organizacjami zrzeszającymi rowerzystów, rowerowymi masami krytycznymi z teren woj. śląskiego.

W spotkaniu uczestniczyli, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – oficer rowerowy i jego odpowiednicy z Urzędów Miejskich oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń rowerowych.

W trakcie spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące:

- celu i założeń „Programu poprawy bezpieczeństw rowerzystów na lata 2018-2020”,
- omówienia zakresu współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństw rowerzystów na szczeblu wojewódzkim, KMP/KPP
- zaangażowania w działania przedstawicieli mas krytycznych w zakresie widoczności rowerzysty (rowerowe zestawy oświetleniowe)
- w trakcie spotkania, każdy z uczestników miał możliwość przedstawienia organizacji/ instytucji, którą reprezentuje oraz wskazania zakresu podejmowanych działań.

Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie z przedstawicielami społeczności rowerowej w trakcie którego policjanci wraz z rowerzystami dyskutowali na temat nowych rozwiązań i pomysłów. Ich zastosowanie mogłoby w mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również