Wiadomości z Katowic

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas meczu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-08-31 08:00, aktualizacja: 2022-08-31 08:11

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji i częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej. Podczas spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Bukowej, GKS Katowice podejmował Arkę Gdynia. W trakcie zabezpieczenia dwie osoby złamały prawo.

W niedzielne popołudnie policjanci zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Arki Gdynia

O bezpieczeństwo podczas sportowej imprezy dbało prawie 270 policjantów z prewencji, drogówki oraz pionu kryminalnego z katowickiej komendy, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, a także przewodnicy psów służbowych z psami i policjanci pełniący służbę konną. Mundurowi zabezpieczali m.in. rejon stadionu, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne.

Policjanci interweniowali wobec dwóch osób, które naruszyły obowiązujące prawo

16-latka z Tczewa wchodząc na stadion, miała przy sobie narkotyki. Badanie wskazało, że w foliowym woreczku znajdowała się amfetamina. Nastolatka została zatrzymana i przewieziona do policyjnej izby dziecka. Natomiast 29-letni mieszkaniec Sosnowca wniósł alkohol na teren imprezy masowej. Zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, kto wbrew przepisom ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys.zł.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną z nim wykonane czynności procesowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również