Wiadomości z Katowic

Policjanci odzyskali skradziony skuter i zatrzymali sprawców

  • Dodano: 2022-10-06 07:45, aktualizacja: 2022-10-06 07:49

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odzyskali skradziony skuter i zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o jego kradzież. Podejrzani byli już wcześniej karani m.in. za oszustwa i kradzieże. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kradzież skutera w centrum Katowic

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową katowickiej komendy odzyskali skuter o wartości 10 tys. zł., który został skradziony w centrum miasta. Tydzień przed kradzieżą właściciel skutera zaparkował go na ul. Raciborskiej z powodu awarii, jakiej uległ jednoślad. Kiedy mężczyzna wrócił po pojazd z mechanikiem, skutera już nie było.

Jak ustalili katowiccy policjanci, 3 mężczyzna ukradło skuter, ładując go do forda transita. Policjanci pracujący przy sprawie odzyskali skuter na jednej z posesji w Dąbrowie Górniczej. Pojazd był częściowo zdemontowany. Mężczyźni w wieku 32, 33 i 67 lat zostali zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas czynności procesowych przyznali się do winy. Teraz za kradzież podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również