Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjanci z Katowic honorowo oddawali krew

  • Dodano: 2017-02-16 09:00

Policjanci i pracownicy korpusu służby cywilnej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach udowodnili, że „pomoc mają we krwi”. We wtorek wzięli udział w akcji „ Kropla Życia”. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oddali kilka litrów tego życiodajnego płynu. Nasi krwiodawcy zapewniają, że to nie była jednorazowa akcja.


Braki krwi powodują, że stróże prawa organizują się i chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Jest to ogromna satysfakcja,  i towarzyszą temu wielkie emocje, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie. Krwiodawcy w mundurach nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej.

Policjanci z Katowic wzięli udział w akcji „Kropla Życia”. Od godziny 9.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy ulicy Raciborskiej oddawali honorowo oddawali krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby oddać krew: trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

To z pewnością nie ostatnia wspólna akcja z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/49/49-401208.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.