Wiadomości z Katowic

Pomimo zakazu spotkali się na "wódeczkę pod chmurką"

  • Dodano: 2020-03-31 08:00, aktualizacja: 2020-03-31 08:10

W związku z pandemią koronawirusa katowiccy policjanci przypominają o obowiązku pozostanie w domach.

Codziennie przez policyjne megafony nadawane są komunikaty o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. 6 mężczyzn, którzy spotkali się na „wódeczkę pod chmurką”, zostało już ukaranych mandatami.

Policyjne kontrole trwają

Katowiccy policjanci poza realizacją swoich codziennych obowiązków, kontrolują nie tylko osoby przebywające w kwarantannie, ale również przestrzeń publiczną pod kątem gromadzenia się osób i związane z tym zagrożenie zakażenia koronwairusem. Od kilku dni w Polsce obowiązują obostrzenia dotyczące swobodnego poruszania się, korzystania z komunikacji miejskiej, gromadzenia się, czy też udziału w w uroczystościach religijnych. Codziennie przez policyjne megafony nadawane są komunikaty o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami:

Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

ZOBACZ FILMIK

Pomimo zakrojonej na ogromną skalę kampanii informacyjnej, prowadzonej nie tylko przez Policję, ale wszystkie media w Polsce, są osoby, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim mogą stanowić zagrożenia dla innych osób, a zwłaszcza dla osób najbliższych. W weekend znowu pogoda dopisała. Większość osób, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych mieszkańców Katowic pozostała w domach. Jednak sporo osób wybrało się na zakupy np. do marketów budowlanych. W rejonie m.in. tych obiektów policjanci wzmożyli kontrole, a także kampanię informacyjną, tak aby apel o pozostaniu w domu trafił do jak największej ilości mieszkańców naszego miasta. W działaniach tych katowiccy policjanci codziennie wspierani są przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Pamiętajmy, że wprowadzone w Polsce obostrzenia mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronwairusa. W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety zupełnie zignorowały to osoby, które w rejonie kompleksu leśnego przy ul. Pszczyńskiej w Katowicach spożywały alkohol. Podczas policyjnej interwencji za złamanie obowiązujących przepisów dotyczących gromadzenia się osób, a także spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem 6 mężczyzn zostało ukaranych mandatami karnymi. Mężczyźni byli bardzo zbulwersowani interwencja policjantów katowickiego oddziału prewencji. Swoje wzburzenie bardzo wulgarnie wyrażali podczas wykonywanych przez policjantów czynności. Za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym dwóch z mężczyzn zostało dodatkowo ukaranych mandatami. Przypominamy, że obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich i najbliższych pozostając w domu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.