Wiadomości z Katowic

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos po wielkiej ulewie na Śląsku

  • Dodano: 2019-07-29 10:45

Zalane budynki i samochody, zamknięte drogi, poważne utrudnienia w ruchu - to efekty gwałtownych opadów deszczu, które w sobotę przeszły nad miastami Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Premier Mateusz Morawiecki podziękował na Twitterze "wszystkim, którzy bezinteresownie niosą pomoc swoim sąsiadom".


W sobotę po południu nad Katowicami i innymi miastami metropolii przeszła burza. Wiele ulic zostało zalanych, w kilku miejscach na pomoc wezwano straż pożarną. W Katowicach konieczne okazało się zamknięcie tunelu, w którym zalane zostały jezdnie zarówno od strony Chorzowa, jak i Sosnowca. Do wielu podtopień doszło w kilku dzielnicach, a poziom Rawy osiągnął maksymalny stan.

Jak przekazywały służby kryzysowe wojewody śląskiego, woda wdarła się m.in. do rozdzielni szpitala Bonifratrów. W katowickiej dzielnicy Zawodzie całkowicie zalanych zostało kilkanaście samochodów zaparkowanych w podziemnym garażu.

Do godz. 7 rano w niedzielę na terenie województwa śląskiego strażacy otrzymali 409 zdarzeń związanych ze skutkami nawałnicy, w tym aż 235 w Katowicach.

Nad usuwaniem skutków ulewy w Katowicach pracuje obecnie ponad 20 zastępów straży pożarnej, w tym także z Bytomia, Gliwic i Rudy Śląskiej oraz służby MZUiM, Zieleni Miejskiej, MPGK oraz Katowickich Wodociągów.


Źródło: Redakcja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • zapis

    Bo u nas na Śląsku się powodzi. Nie to co w Warszawie, że trzeba stosować nieczyste chwyty polityczne i w innym regionie robić ustawki z kandydatem, wiecami, defiladami, zjazdem KC partii i malowaniem trawy na zielono..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.