Wiadomości z Katowic

Przed nami Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2024!

  • Dodano: 2024-03-18 13:30

Już po raz kolejny Fundacja Wolne Miejsce wraz z Katowicami jako Miastem Gospodarzem, z Górnośląsko - Zagłębiowską Metropolią jako Partnerem Wydarzenia oraz władzami okolicznych miast organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2024.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Wydarzenie odbędzie się w pięknej hali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, dokładnie w poranek wielkanocny, 31 marca 2024. Już o godzinie 9:00 otwieramy drzwi, by o 10:00 rozpocząć to niezwykłe spotkanie.

Święta to piękny czas, ale dla wielu osób trudny, a my chcemy to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem oraz naszą- wolontariuszy- obecnością i życzeniami. Zapraszamy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na organizację Wielkanocy w gronie najbliższych- do spędzenia jej razem z nami - zachęcają organizatorzy.

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne - mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji.

Jak co roku, organizatorzy zapraszają do pomocy w organizacji wszystkich chętnych darczyńców i wolontariuszy!

Spotkania organizacyjne z koordynatorami poszczególnych działów odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00 w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności - ul. Mikołowska 44 w Katowicach.

Każdy na pewno znajdzie u nas miejsce, w którym się świetnie odnajdzie. Zapraszamy zarówno do prac na kuchni, działań przy dekoracjach hali, ustawianiu stołów, transporcie darów, przy pracach porządkowych, a także do działu kelnerskiego podczas samego wydarzenia - mówią organizatorzy.

Szefowa kuchni wraz z kucharzami, wolontariuszami, uczniami szkół gastronomicznych zacznie działać już kilka dni przed Wielkanocą. Tym razem, tak jak podczas przygotowań do Wigilii 2023 - gotują w profesjonalnej kuchni Bistro Spichlerz- Mikołowska 44, Katowice.

Do pomocy w gotowaniu zapraszają także gwiazdy znane z kulinarnych programów telewizyjnych. A wszystko to właśnie dla tych najbardziej potrzebujących, którzy czekają na rozmowę i ciepły posiłek w niedzielny, wielkanocny poranek.

Jak jeszcze można wesprzeć Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych?

Metropolitalne niadanie Wielkanocne dla Samotnych

  • udostępniając posty, plakaty, informacje, aby mogły dotrzeć do jak najwięcej ilości osób.

Na wydarzenie NIE obowiązują żadne zapisy, skierowania, zaproszenia.

Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie z Metropolią GZM.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła ponownie Jolanta Kwaśniewska- pierwsza dama RP 1995- 2005.

Przed nami Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2024! / fot. Fundacja Wolne Miejsce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również