Wiadomości z Katowic

Śląska KAS zlikwidowała 8 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych!

  • Dodano: 2023-07-20 09:30

Śląska KAS zlikwidowała 8 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych.

Zlikwidowano 8 punktów z nielegalnymi automatami

Funkcjonariusze ze Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali 8 punktów z nielegalnymi automatami do gier. Do zdarzenia doszło na terenie Będzina, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej i Sosnowca.

W większości lokale, w których działały nielegalne punkty hazardowe znajdowały się w ukrytych pomieszczeniach i były strzeżone przez obsługę. Do niektórych lokali funkcjonariusze weszli przy użyciu siły. W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zatrzymali 9 osób. Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz środki pieniężne w łącznej kwocie blisko 50 tys. zł. Zabezpieczone środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

Co grozi za prowadzenie nielegalnych gier hazadrowych?

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Śląska KAS zlikwidowała 8 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych! / fot. KAS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również