Wiadomości z Katowic

Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach! [GALERIA]

  • Dodano: 2024-05-09 10:00

Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 69 nowych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Uroczyste ślubowanie

Śląski garnizon Policji zasiliło łącznie 74 stróżów prawa, w tym 11 kobiet. Dziś, 69 z nich złożyło uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Miasta Katowice Tomasz Kępa, Dowódca Oddziału Prewencji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, Komendant Szkoły Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanisławski, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkomisarz Arkadiusz Wydrych, Zastępca Naczelnika Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji inspektor Łukasz Fołta, kapelan śląskiej Policji ks. Adam Wycisk, komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach i przedstawiciele policyjnych związków zawodowych. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Zobowiązani do służby obywatelom

Insp. dr Tomasz Michułka podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Niebawem wszyscy nowo przyjęci policjanci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również