Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sprawca uszkodzenia rzeźby sprzed Muzeum Historii Katowic w rękach policjantów

  • Dodano: 2019-03-04 10:45

W ręce policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji Katowicach trafił mężczyzna podejrzany o uszkodzenie rzeźby przed budynkiem Muzeum Historii Katowic.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Dzięki pomocy internautów i ustaleniom policjantów, tożsamość jednego ze sprawców została ustalona.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty

Policjanci nadal poszukują drugiego z mężczyzn podejrzewanego o uszkodzenie rzeźby.

Do zdarzenia doszło 21 października przy ulicy Szafranka w Katowicach. Jak ustalono, około 4.35 mężczyźni podeszli do rzeźby, która znajdowała się przez budynkiem Muzeum Historii Katowic przy ulicy Szafranka i zaczęli robić zdjęcia. W pewnym momencie przewrócili figurę, uszkadzając ją, a następnie uciekli. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Dzięki pomocy internautów i ustaleniom policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, ustalono tożsamość i namierzono jednego ze sprawców. 21-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci nadal ustalają kim był drugi z mężczyzn odpowiedzialnych za uszkodzenie rzeźby. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na nagraniu, prosimy o kontakt z policjantami z Katowic pod nr tel. 32 200 2555.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.