Pod koniec listopada 2007 roku w szkoleniach realizowanych w ramach projektu "Nowe metody na Nowe czasy" wzięło udział ponad 600 przedsiębiorców i pracowników firm. Ze szkoleń skorzystało w sumie ponad 200 podmiotów.
Dotychczas w ramach projektu "Nowe metody na Nowe czasy" odbyło się 53 edycji szkoleń. Obejmowały one 15 zagadnień z zakresu: zwiększania efektywności pracy menadżera, rozwoju kapitału ludzkiego, poprawy efektywności pracy zespołów pracowniczych, marketingu i promocji. Szkolenia skierowano do przedsiębiorców i pracowników firm głównie z województwa śląskiego.
– Jak wynika z naszej analizy, północna część województwa śląskiego – powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki - jest najmniej aktywna szkoleniowo. Z powiatów: myszkowskiego i zawierciańskiego nie mamy żadnych zgłoszeń – ocenia Ilona Waluga-Burek, Kierownik Projektu. – Tymczasem taka oferta to duża szansa dla firm. Nasze atuty to: dofinansowanie z Unii Europejskiej – koszt szkoleń, jaki ponosi firma, waha się od 135 do 265 zł oraz możliwość przeprowadzenia szkolenia w dogodnej lokalizacji.
Opinie dotychczasowych uczestników szkoleń potwierdzają, że dostarczają one przede wszystkim praktycznej wiedzy, przydatnej w codziennej działalności firmy. Cyklicznie prowadzone są również akcje promocyjne i rekrutacyjne. – Ostateczna decyzja należy jednak do przedsiębiorców i pracowników - trudno kogoś zmusić do podnoszenia kwalifikacji – podsumowuje Waluga-Burek.
„Nowe metody na Nowe czasy” to projekt szkoleniowy oferujący szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Umożliwia on pracownikom, właścicielom i zarządzającym firmami podniesienie kwalifikacji w 15 tematach szkoleniowych. Atutem oferowanych szkoleń jest nowoczesna forma zajęć oraz wykwalifikowana kadra specjalistów, w tym rekomendowanych m.in. przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.
Projekt wypełnia lukę pomiędzy szkoleniami otwartymi - skierowanymi do klienta masowego, a szkoleniami zamkniętymi - prowadzonymi dla wybranych grup osób. Mogą z niego korzystać nie tylko firmy z terenu województwa śląskiego. Liderem projektu jest Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., za realizację szkoleń odpowiada firma L.Grant Doradcy Zawodowi z Katowic. Kursy będą prowadzone do maja 2008 roku.
Więcej informacji: www.nowemetody.garr.pl