Wiadomości z Katowic

Wesprzyj zbiórkę i "zaświeć światło" w Centrum Rodziny w Katowicach!

  • Dodano: 2022-10-26 12:45

Trwa zbiórka na rzecz budowy Centrum Rodziny im. św. Józefa. Fundusze potrzebne są na dokończenie trwających prac związanych z elektryką.

„Zaświeć Światło w Centrum Rodziny!” to hasło, którym ekipa Budujemy Coś Dobrego zaprasza do włączenia się w akcję zbiórki na rzecz budowy Centrum Rodziny im. św. Józefa.

Czym jest Centrum Rodziny im. św. Józefa?

Centrum Rodziny im.św. Józefa powstaje dla „zwykłych” ludzi w ramach akcji #budujemycośdobrego. W ekologicznym i energooszczędnym budynku znajdzie się żłobek, przestrzeń warsztatowa, gabinety terapeutyczne oraz kawiarenka. 

- Pracując w Stowarzyszeniu od 20 lat obserwujemy, że największym dramatem człowieka jest brak relacji i więzi oraz doświadczenie porzucenia. - mówi Anna Bałchan, prezes Stowarzyszenia PoMOC. - Widzimy jak ogromne spustoszenie niesie za sobą brak bliskości, czułości, silnych więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami, dziadkami, opiekunami. Widzimy konsekwencje deficytów w sferze emocjonalnej i dostrzegamy ogromną lukę do wypełnienia. Lukę systemową, w której nie wspiera się “zwykłych” rodzin, a skupia na tych, które zagrożone są zepchnięciem na margines. A to głównie „zwykli” ludzie tworzą nasze społeczeństwo.

Centrum Rodziny im. św. Józefa swoją budowę zaczęło w 2016 roku w Katowicach Bogucicach. Obecnie znajduje się w stanie surowym i zamkniętym. Trwają prace związane z instalacjami elektrycznymi, których koszt to ponad milion złotych. 

- Jestem przekonana, że to miejsce jest potrzebne! Jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, w którym relacje buduje się online; w którym coraz więcej dzieci i nastolatków popełnia samobójstwa, a zamiast rzeczowej wymiany poglądów coraz częściej pojawia się hejt - mówi fundraiserka akcji Budujemy Coś Dobrego, Jolanta Mitko.

Prace prowadzone są etapami, a obecny zakłada wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej, okablowanie instalacji elektrycznej, montaż osprzętu elektroinstalacyjnego, instalacja wewnętrznych linii zasilających i montaż rozdzielni elektrycznych. Koszt tego etapu prac to 140 tys. złotych, z czego ok. 81% procent zostało już opłacone dzięki pomocy darczyńców. Do zebrania pozostało jedynie trochę ponad 26 000 zł. 

Jak wesprzeć zbiórkę?

Każdy wspierający zrzutkę przyczynia się dosłownie do zaświecenia światła w Centrum Rodziny, bo dzięki zebranym funduszom zostaną dokończone prace związane z instalacją elektryczną i zacznie się etap montażu oświetlenia. 

Aby wesprzeć budowę Centrum Rodziny im. św. Józefa, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę dostępną TUTAJ. Do osiągnięcia zamierzonego celu brakuje już niewiele. Każda wpłata powyżej 100% zostanie przeznaczona na realizację kolejnego etapu prac.

Organizatorzy akcji przewidzieli dla Darczyńców odpowiednie podziękowania, których formę sami będą mogli wybrać.

Wesprzyj zbiórkę i "zaświeć światło" w Centrum Rodziny w Katowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również