Wiadomości z Katowic

Wykład dla harcerzy

  • Dodano: 2018-02-21 08:45, aktualizacja: 2018-02-21 08:58

Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji odwiedziła 10 Harcerską Drużynę Żeglarską im. gen. M. Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach z wykładem dotyczącym rozpoznawania symptomów przemocy w rodzinie. W szkoleniu uczestniczyła kadra drużyny, pracująca bezpośrednio z dziećmi.

st. asp. Adrianna Mazur z Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkała się z kadrą 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. gen. M. Zaruskiego. Celem spotkania było przeprowadzenie zajęć w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Policjantka przybliżyła funkcjonowanie procedury „Niebieskie Karty” oraz przekazała informację na temat jak zachować się w sytuacji, gdy mamy uzasadnione podejrzenie, że wychowanek mógł stać się ofiarą przestępstwa. Szkolenie odbyło się w ramach polityki Związku Harcerstwa Polskiego pn.: „ Ochrona bezpieczeństwa dzieci”. Celem tej polityki jest zagwarantowanie wszystkim członkom organizacji ochrony przed nadużyciami związanymi z przemocą fizyczną, seksualną, słowną i emocjonalną.

Podczas szkolenia harcerska kadra z zaciekawieniem wysłuchała wykładu o psychologicznych mechanizmach oraz zadawała wiele pytań dotyczących konkretnych sytuacji, w których znaleźli się zarówno podopieczni, jak i ich opiekunowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również