Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zakończyła się pierwsza edycja ABSL Academy w Katowicach

  • Dodano: 2016-04-18 10:15, aktualizacja: 2018-02-12 20:54
W piątek 15 kwietnia br. w Willi Goldsteinów w Katowicach odbyło się uroczyste zakończenie i rozdanie dyplomów ABSL Academy, która była prowadzona wspólnie przez organizację ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland) oraz trzy śląskie uczelnie – Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski. Inicjatywę wspierało Miasto Katowice.
 
 
ABSL Academy to prestiżowy program edukacyjny nastawiony na praktyczne rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego zarządzania własną karierą. Jego celem jest kształcenie przyszłych pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych. Partnerem inicjatywy jest CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Pierwszą edycję kursu, która trwała od listopada 2015 roku, ukończyło 16 osób.  Ukończenie kursu i zdanie egzaminu CIMA zdecydowanie ułatwia znalezienie zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych.
 
 
Program ABSL Academy powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem sektora usług biznesowych na pracowników posiadających nie tylko akademicką wiedzę, ale i praktyczne umiejętności, które umożliwią im rozwój kariery w sektorze nowoczesnych usług biznesowych.
 
 
Celem programu jest zwiększenie liczby kandydatów przygotowanych do pracy w sektorze oraz  uzupełnienie działań promujących pracę w tej branży. Program jest skierowany do studentów, absolwentów i osób pracujących, które chcą zdobyć zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz chcą nabyć umiejętności, które wyróżnią ich na rynku pracy oraz pomogą im szybciej rozwijać swoją ścieżkę kariery.
 
 
Program kursu opiera się na trzech filarach obejmujących podstawową wiedzę dot. sektora oraz jego specyfiki, praktyczne umiejętności związane z poszczególnymi procesami biznesowymi oraz umiejętności miękkie związane z efektywnym zarządzaniem własną karierą. Zajęcia były prowadzone przez czołowych liderów oraz ekspertów z firm członkowskich ABSL (m.in. Capgemini, Cooper&Standard, Future Processing, IBM, PwC, Rockwell Automation, Unilever), a także przez kadrę akademicką ze śląskich uczelni.
 
 
Realizacja projektu ABSL Academy odbywa się również we współpracy z instytutem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA; http://www.cimaglobal.com/), dzięki której uczestnicy kursów mogli uzyskać certyfikat CIMA Certificate in Shared Services. Certyfikat został stworzony, aby wesprzeć sektor usług biznesowych w rozwoju pracowników i opiera się na kursie w postaci e-learningu (ok. 100 godzin samodzielnej nauki), który jest zakończony egzaminem końcowym. Zdanie egzaminu było warunkiem koniecznym do uzyskania zaliczenia kursu ABSL Academy.
 
 
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest wiodącą organizacją branżową reprezentującą sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Biorąc pod uwagę bieżący klimat biznesowy, gospodarczy i polityczny, to właśnie w obrębie tego sektora Polska może osiągnąć pozycję globalnego lidera. Już dziś nasz kraj jest liderem międzynarodowego sektora usług w Europie i zajmuje trzecią pozycję na świecie. Ponadto, biorąc pod uwagę obecne tempo wzrostu, ta gałąź polskiej gospodarki może wkrótce stać się wiodącym źródłem miejsc pracy w sektorze prywatnym.  ABSL zrzesza centra usług wspólnych (Shared Service Centers, SSC), outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO), outsourcingu IT (Information Technology Outsourcing, ITO), centra badawczo-rozwojowe (Research&Development, R&D) oraz firmy wspierające rozwój sektora.  Obecnie ABSL zrzesza ponad 170 globalnych inwestorów, m.in. Accenture, arvato Services, Capgemini, Carlsberg, Geoban, Google, Hewlett-Packard, IBM, Infosys, JLL, MAN, Procter & Gamble, PwC, Shell, Sony, Thomson Reuters, UBS, Xerox.
 
 
Aglomeracja Katowicka to jeden z sześciu najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Katowice są idealnym miejscem dla nowych projektów inwestycyjnych i zostały docenione przez wiele firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych m.in. Capgemini, Ericsson, IBM, ING Services, Kroll Ontrack, Mentor Graphics, PwC, Rockwell Automation, Sopra Steria czy Unilever.
 
 
 
Mówią o ABSL Academy:
 
Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Infrastructure Services Capgemini, Dyrektor Regionalny ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - ABSL skupia się na czterech obszarach działalności takich jak: szerzenie wiedzy, propagowanie sektora nowoczesnych usług dla biznesu, współpraca z samorządami oraz budowanie platformy do tworzenia kontaktów społecznościowych. Program ABSL Academy w swoim założeniu łączy dwa pierwsze cele, jednak regionalne silne wsparcie społeczności i władz Uniwersytetów na Śląsku, Urzędu Miasta Katowice oraz firm reprezentujących sektor i działających w obszarze Aglomeracji Katowickiej spowodowały, że śląska edycja ABSL Academy nie tylko przyczynia się do popularyzacji wiedzy, wspierając rozwój nauki w Aglomeracji, ale równocześnie w swojej realizacji objęła wszystkie cele Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych -  ABSL.
 
 
Bogumił Sobula, Wiceprezydent Miasta Katowice – Uważam, że realizowanie projektów takich jak ABSL Academy jest istotne. Program ten daje młodym ludziom możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych i ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy. Po wtóre, jest świetną okazją do zacieśnienia relacji między uczelniami, biznesem a sektorem publicznym. Ponadto firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych mają doskonałą okazję na pozyskanie kolejnych wykwalifikowanych pracowników.
 
 
Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego – Program ABSL Academy, który jest jedynym w swoim rodzaju programem edukacyjnym realizowanym wspólnie przez trzy śląskie uczelnie i biznes, daje naszym absolwentom podatkowe kompetencje przydatne w sektorze usług biznesowych. Ukończenie ABSL Academy pozwala młodym ludziom na budowanie swojej przewagi na rynku pracy. 
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.