Wiadomości z Katowic

Zmiana organizacji ruchu na drogach dojazdowych do lotniska Katowice Airport

  • Dodano: 2022-08-10 12:30

Do 2 września nie będzie możliwy dojazd do lotniska Katowice Airport ulicą Wolności w Pyrzowicach. Jest to związane z rewitalizacją linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Objazd do Pyrzowic

Jak poinformował 8 sierpnia na swoich mediach społecznościowych rzecznik lotniska w Pyrzowicach, w związku z odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182, wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Na lotnisko nie dojedziemy już ulicą Wolności w Pyrzowicach, a objazdem, przez Piłsudskiego a później drogą tymczasową.
 

Powodem są prace budowlane realizowane na skrzyżowaniu tej ulicy z linią kolejową nr 182 - - Do wskazanej daty ruch samochodowy oraz pieszy z/do KTW możliwy będzie tylko pyrzowickimi ulicami - Piłsudskiego i Zagrodową- napisał rzecznik katowickiego lotniska Piotr Adamczyk.

Kolej na lotnisko – kolejna duża inwestycja

Utrudnienia na drogach związane są z przebudową linii kolejowej, która w niedalekiej przyszłości ma połączyć miasta aglomeracji śląskiej z lotniskiem Katowice Airport w Pyrzowicach. Jest to jedna z największych inwestycji na Śląsku, której wartość wraz z dofinansowaniem unijnym wynosi ponad 660 milionów złotych. W kwietniu rozpoczęto już prace rewitalizacyjne na torach z Siewierza do Pyrzowic, odbudowa linii odbywa się także między innymi w Zawierciu.
Jak informowała jeszcze w kwietniu Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK:

Efektem inwestycji będzie dojazd koleją – najbardziej ekologicznym rodzajem transportu zbiorowego - do portu lotniczego „Katowice Airport”. Przewidywany czas jazdy z Zawiercia do lotniska to 23 min, a z Tarnowskich Gór niecałe 20 min. Podróżnym z Katowic i z Częstochowy przejazd zajmie ok. godzinę.

W ramach inwestycji  zmodernizowane zostaną perony między innymi na stacjach Tarnowskie Góry, Siewierz i Poręba, w Zawierciu natomiast powstanie zupełnie nowy peron. Stacje będą dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. 

Utrudnienia tylko do 2 września

Jak możemy przeczytać, utrudnienia trasie dojazdowej do lotniska w Pyrzowicach mają potrwać tylko do 2 września. Do tego czasu na lotnisko Katowice Airport trzeba będzie poruszać się wskazanym objazdem, który dotyczy również autobusów, odjeżdżających z katowickiego dworca. Zakończenie prac planowane jest więc w ciągu niecałego miesiąca, jednak nie wiadomo, czy roboty związane z modernizacją linii kolejowej nie przedłużą się.

https://www.cmd5.org

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również