Wiadomości z Katowic

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w katowickim garnizonie

  • Dodano: 2022-05-09 09:45

W minionym tygodniu odbyły się spotkania, związane z objęciem stanowisk kierowniczych w dwóch katowickich komisariatach. Zmiany kadrowe dotyczyły zastępców komendantów komisariatu IV i VI w Katowicach. Uroczystego wprowadzenia nowych zastępców komendantów dokonał Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. Arkadiusz Konowalski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. Arkadiusz Stępień.

Obejmujący stanowisk zastępcy komendanta komisariatu VI w Zabrzu podkom. Zbigniew Oracz podziękował kierownictwu katowickiej komendy za zaufanie, jakim go obdarzono. Wraz ze zmianą zastępcy komendanta komisariatu IV dokonano także zmiany zastępcy komendanta komisariatu VI. Stanowisko to objął podisnp. Robert Drążek, który dotychczas był zastępca komendanta komisariatu IV.

Podkomisarz Zbigniew Oracz do służby w Policji przyjął się w 2000 roku

Przez całą swoją służbę związany jest z Katowicami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wydziale Prewencji oraz Wydziale Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W 2008 roku referentem wydziału Kryminalnego komisariatu VI Policji w Katowicach, gdzie w 2017 roku został zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego Policji. Następnie służbę pełnił w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą katowickiej komendy, by w 2020 roku objąć stanowisko naczelnika wydziału zwalczania przestępczości pseudokibiców. Jako zastępca komendanta komisariatu IV nadzorować będzie pion kryminalny.

Podinspektor Rober Drążek do służby w Policji przyjął się w 1993 roku

Od samego początku związany jest z katowickim garnizonem. Do 2004 roku służbę pełnił na komisariacie VII w Katowicach, a następnie w komisariacie III, gdzie został dyżurnym. W 2006 roku awansował na dyżurnego katowickiej komendy, a następnie na zastępcę naczelnika wydziału sztab Policji. W 2012 roku został naczelnikiem wydziału ruchu drogowego, a w 2018 roku zastępca komendanta komisariatu IV w Katowicach. Przez dwa lata prawie już 30-letniej służby był również naczelnikiem wydziału ruchu drogowego bytomskiej komendy. Jako zastępca komendanta komisariatu IV będzie nadzorował pion prewencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.