Wiadomości z Katowic

Znamy laureatów konkursu "Zostań w domu i kręć filmy"

  • Dodano: 2020-05-04 08:15, aktualizacja: 2020-05-04 07:54

Wystarczyło nakręcić 30-sekundowy film, o tym co można robić w domu w czasach epidemii, by wziąć udział w konkursie "Zostań w domu i kręć filmy". Wyzwania podjęło się 33 filmowców i filmowczyń, amatorskich i profesjonalnych, biorąc się za temat na najróżniejsze sposoby.

Znamy już zwycięzców!

Jury w składzie: nadkom. Paweł Warchoł (Komenda Miejska Policji w Katowicach), Ewelina Leszczyńska (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) i Matylda Badera (Ars Independent) nagrodziło 3 filmy:

I. miejsce zajęła Joanna Krysiuk za film "Przemiana" - jak ujęło w uzasadnieniu jury - "za prostotę, świetny pomysł i skarpety wyrażające więcej niż słowa".

Na II. miejscu znalazł się "za pokazanie, że nawet podczas gdy świat staje na głowie warto działać rodzinnie i kreatywnie" Wojciech Kasperek z filmem "#stayhome #staycreative".

Miejsce III. "za doskonały montaż i świetną realizację" przypadło Marlenie Małek-Błaszczyk za film "Po_Klatka_Domowa".

W puli nagród do wygrania były m.in.: torby, kubki, smycze i magnesy z ikonami szlaku moderny, płyty DVD „Antologia polskiej animacji dla dzieci", „Akcja Animacja | Filmy najnowsze" i wybrane albumy z serii „Polska Szkoła Dokument" (Koszałka, Munk, Czarna Seria 1955-1958), książki "Sekrety Katowic" i "Klasyczne dzieła nowych mediów", gra planszowa "Odkrywcy Kultur" oraz miejski przewodnik subiektywny "Ogarnij Miasto".

Wszystkie zgłoszone do konkursu filmy, w tym zwycięskie produkcje, zobaczycie na naszym feju oraz na jutubie:

Zobacz tutaj

Pamiętajmy by w tych trudnych czasach pomagać sobie nawzajem i na ile to możliwe zostawać w domach!

Organizatorami konkursu była instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Konkursowi patronowali: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Komenda Miejska Policji w Katowicach oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.