Wiadomości z Katowic

3 powody, dla których warto zostać trenerem personalnym

  • Dodano: 2017-01-25 11:30

Podobno jeśli kochasz to co robisz, nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu. Dlatego jeśli uwielbiasz sport i aktywność fizyczną możesz śmiało pomyśleć o karierze trenera personalnego. Oto kilka powodów, dla których warto zmienić zawód.

Zawód bez cienia nudy? Trener personalny!

Wielu z nas na co dzień pracuje w korporacjach, biurach albo innych miejscach o których ciężko mówić z ekscytacją i zaangażowaniem. Sztywne godziny pracy, firmowy dress code i box w open space to codzienność większości młodych ludzi w większych miastach. Siedząca praca często męczy zdecydowanie bardziej niż mogłoby się wydawać i odbiera chęci to działania. Wiele osób narzeka na monotonie, „zasiedzenie, a nawet dolegliwości zdrowotne takie jak bóle pleców czy kolan. Dlatego jeżeli jesteś aktywna lub aktywny fizycznie i masz dość swojej pracy powinieneś wziąć pod uwagę karierę trenera personalnego. Elastyczne godziny pracy, codziennie nowe wyzwania oraz praca na własny rachunek to tylko nieliczne z zalet tego zawodu.

Pracuje samodzielnie jako trener

Jeżeli jesteś osobą otwartą i lubisz pracę w grupie na pewno odnajdziesz się bez problemu w zawodzie trenera. Co raz to nowsi podopieczni, inni trenerzy i pracownicy siłowni to tylko nieliczne osoby, które będziesz spotykać codziennie w swojej pracy. W tym przypadku na pewno nie można narzekać na brak towarzystwa. Z drugiej strony należy podkreślić, że jako trener personalny pracujesz indywidualnie na swoje konto. Więc za wszelkie niepowodzenia można oskarżać tylko siebie. Nie zapominaj jednak, że sukces osiągnięty w pojedynkę, cieszy podwójnie.

Trener z misją

Często w pracy zawodowej towarzyszy nam brak poczucia spełnienia i działania w wyższym celu. Wiele zadań jakie wykonujemy wydaje się nie mieć żadnego większego znaczenia. Oczywiście nasza praca jest potrzebna jednak pozostawia wrażenie, że brakuje jej misji. Dlatego właśnie po raz kolejny zawód trenera personalnego jest wyjątkowym zajęciem. W takiej pracy nie tylko rozwijamy pasję, ale również działamy w wyższym celu. Każdy podopieczny, któremu pomagamy zyskuje nie tylko nową sylwetkę, ale również nowe życie. Trener personalny oczywiście ma za zadanie układać plan treningowy oraz pilnować poprawność wykonywanych ćwiczeń, ale również motywować swoich klientów do dalszego rozwoju.

Jak zostać trenerem personalnym?

Przede wszystkim zacznijmy od wymagań. Trener personalny swoją sylwetką reprezentuje siebie, dobrze jest, jeżeli sam ćwiczysz regularnie i dbasz o ciało. Po drugie konieczne jest ukończenie kursu na trenera personalnego. Tego typu szkolenia odbywają się niemal we wszystkich większych miastach w Polsce. Należy je traktować jako inwestycję w przyszłość, im porządny i bardziej profesjonalny kurs tym lepiej. Pamiętajmy, że trener personalny nie musi posiadać wykształcenia w dziedzinie sportu czy fizjoterapii, więc większość informacji na ten temat zdobywa na takich właśnie seminariach. Dlatego należy unikać niesprawdzonych i amatorskich szkoleń, które mogą przekazywać niekompletne, a wręcz nieprawdziwe informacje. Jeżeli interesuje Cie kurs na trenera personalnego, 10 lutego Fit-Academy zaczyna kolejną serię szkoleń w większości Polskich miast:

Kurs na trenera personalnego - Warszawa

Kurs na trenera personalnego - Katowice

Kurs na trenera personalnego - Wrocław

Kurs na trenera personalnego - Łódź

Kurs na trenera personalnego - Lublin

Kolejny krok w karierze trenera to zdobycie doświadczenia zawodowego. W tym przypadku wszystko zależy już od indywidualnych działań i predyspozycji. Niektórzy trenerzy dobrze odnajdują się w pracy na własny rachunek inni nie mają nic przeciwko współpracy z klubami fitness. Najważniejsze to dobrze czuć się w swojej roli i pracy z klientami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.