Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

5 porad jak zaprojektować komfortowe biuro!

  • Dodano: 2019-07-30 09:15

Urządzasz domowe biuro lub przygotowujesz miejsca dla pracowników? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 porad na temat ergonomicznego miejsca do pracy. Dzięki naszym wskazówkom będziesz wydajniej pracował, a lista rzeczy do zrobienia przestanie być tak nużąca!

1. Postaw na ergonomię

Meble biurowe powinny być ergonomiczne, czyli dopasowane do sylwetki. Nie wystarczy żeby były wygodne – muszą być zdrowe! Najważniejsze jest to w przypadku krzeseł biurowych. Najtańsze egzemplarze są niefunkcjonalne, inne są na początku wygodne, jednak po jakimś czasie nie da się w nich wytrzymać. Wysokiej jakości krzesła dbają o Twoje zdrowie i wygodę – nawet po 8 godzinach pracy nie powinieneś czuć obciążenia w obszarze kręgosłupa, czy mięśni ud. Poprawnie wykonane ergonomiczne krzesło odciąża Twoje ciało, podtrzymując je w odpowiedniej pozycji. Dzięki temu zmniejsza negatywne skutki długotrwałego siedzenia, np. bóle pleców. Ich występowanie oznacza, że musisz zmienić pozycję, albo wymienić krzesło!

2. Meble biurowe wysokiej jakości

Jeśli zamierzasz korzystać ze swoich mebli przez lata, musisz pogodzić się z wydaniem niemałej kwoty. Odpowiednie meble do biura muszą być solidnie wykonane i wytrzymałe na codzienne użytkowanie. Niestety, ale zwyczajny sklejkowy stolik z popularnego sklepu meblowego nie wystarczy. Gdzie zatem znajdziesz wysokiej jakości meble biurowe? Katowice, Kraków, Warszawa – każde duże miasto ma sklepy specjalizujące się wyłącznie w wyrobnictwie mebli do biura. W takich lokalach masz pewność, że meble wykonane przez najlepszych producentów będą długo Ci służyć.

3. Dostęp do powietrza

Nawet najlepsze krzesła biurowe nie wystarczą do komfortowej pracy, jeśli w Twoim biurze brakuje tlenu! Odpowiednie dotlenienie zmniejsza senność, pozwala się skupić i wyzwala więcej kreatywności. Jeśli regularnie wietrzysz pomieszczenie, będziesz wykonywać swoją pracę szybciej i lepiej. Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze – zbyt zimna będzie sprawiać dyskomfort, z kolei zbyt wysoka spowoduje, że zamiast o pracy, będziesz myśleć o śnie.

4. Odpowiednie oświetlenie

Jeśli chcesz pracować skutecznie nie nadwerężając wzroku, optymalne warunki da oświetlenie dzienne. Dlatego układając biurka, zwracaj uwagę na kierunek światła padający z okna. Nie powinien zaświecać monitora, ani oślepiać. Nie możesz jednak pozwolić sobie na pracę po ciemku. Jeśli na zewnątrz panuje zachmurzenie lub siadasz do biurka po zmroku, zadbaj koniecznie o dobrą lampkę, która jak najbardziej odwzorowuje światło dzienne. Przy takim oświetleniu Twoje oczy nie będą się męczyć, a Ty wykonasz swoją pracę w odpowiednich warunkach.

5. Estetyka jest ważna!

Przebywając w dobrze urządzonym wnętrzu, z estetycznymi dekoracjami, pracuje się chętniej. Dlatego meble powinny być z jednej kolekcji. Dodaj zieleni w postaci kwiatów doniczkowych, a na ścianach umieść obrazki. Pamiętaj też o porządku – wiele osób nie może skupić się na pracy, dopóki nie ma czystego stanowiska. Zapewnienie odpowiedniej przestrzeni pobudza kreatywność i przekłada się na dobre samopoczucie, a to już przenosi się na efektywność. Kolorowe i wygodne biuro pozwala na pracę w komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.