Wiadomości z Katowic

CV tabelaryczne. Poznaj jego zalety

  • Dodano: 2021-04-03 06:00, aktualizacja: 2021-04-06 16:22

Aplikujesz o pracę i nie wiesz, jak napisać swoje CV? Zastanawiasz się, jaka forma będzie najlepsza? Wybierz CV tabelaryczne! Dziś ten rodzaj CV jest standardem niemal w większości podań o pracę. Skąd ta wielka popularność? Jakie zalety ma CV tabelaryczne i dlaczego powinieneś zdecydować się właśnie na nie? Zapraszamy do lektury!

CV tabelaryczne - dla kogo?

CV tabelaryczne pozwoli Ci zaprezentować swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe w jasnej i przejrzystej formie. Czasem już kilka chwil wystarczy, by rekruter był lub nie był zainteresowany Twoją aplikacją na dane stanowisko - warto mu tę decyzję ułatwić i stworzyć właśnie CV tabelaryczne, które w krótkim czasie pozwoli mu poznać Twoje atuty. CV w formie tabelarycznej zalecane jest do aplikacji m.in. dla zawodów technicznych tj. w inżynierii, budowie maszyn, z informatyki lub dla pracowników naukowych oraz dla kandydatów z przekonującym życiorysem, którzy nie mają nic do ukrycia i których doświadczenie zawodowe mówi samo za siebie.

Budowa CV tabelarycznego

CV tabelaryczne powinno zajmować nie więcej niż 2 strony. Dzięki tak kompaktowemu dokumentowi rekruter jest w stanie przeczytać go w mniej niż 2 minuty, co więcej - te 2 minuty w zupełności wystarczą, by ocenić Twoje predyspozycje do aplikowania na dane stanowisko. Życiorys jest prawie zawsze czytany jako pierwszy dokument, dlatego przy jego tworzeniu należy zachować wyjątkową czujność, by nie popełnić błędów, a zdobyć same plusy.
Najważniejsze, by na samym początku umieścić najistotniejsze informacje, czyli doświadczenie zawodowe i kwalifikacje. Dodatkowo w CV tabelarycznym z reguły poszczególne etapy kariery zawodowej, czy edukacji są w kolejności antychronologicznej, by na górze strony znajdowały się najświeższe informacje. Budowa CV w formie tabelarycznej wygląda następująco:

  • Dane osobowe
  • Doświadczenie
  • Wykształcenie
  • Umiejętności
  • Opcjonalnie: zainteresowania, szkolenia, wolontariat, referencje oraz publikacje 

Zalety CV w formie tabelarycznej

Do najważniejszych zalet CV tabelarycznego należy jego przejrzystość i jasna struktura. W tej formie CV prezentacja Twojej kariery zawodowej jest klarowna i niezwykle czytelna. Co więcej, wszystkie informacje są umieszczone w jednej tabeli, co uporządkowuje całą strukturę i wyróżnia najważniejsze informacje o kandydacie.

Tworząc CV tabelaryczne warto skorzystać z gotowych szablonów takich, jak te dostępne na portalu CV Hero, gdzie można również wybrać własną wersję kolorystyczną, która będzie najbardziej odpowiadać Twoim preferencjom. Design życiorysu wpływa na jego odbiór, czyli pierwsze wrażenie, dlatego należy dobrze przemyśleć i przetestować różne szablony CV, by dobrać ten idealny, gdzie elementy graficzne pasują do danego stanowiska. Subtelne barwy nie powinny dominować nad treścią i odwracać od niej uwagi. 

Za pomocą szablonu CV tabelarycznego możesz także dopasować treść podania do danego ogłoszenia o pracę i do konkretnej firmy, co zawsze jest doceniane przez osoby rekrutujące. Curriculum Vitae powinno przekonać pracodawcę, że dana osoba posiada wymagane przez niego kwalifikacje i umiejętności.

Całość pobierzesz w formacie PDF,  dzięki czemu zarówno podczas wydruku, jak i wysyłki drogą elektroniczną zachowane zostanie całe formatowanie, rodzaje i wielkości czcionek oraz załączone zdjęcia. Twoje CV będzie wyglądało dokładnie tak, jak na ekranie komputera. Stwórz swoje CV tabelaryczne razem z CV Hero i już dziś zacznij walczyć o wymarzone stanowisko. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.