Wiadomości z Katowic

Hale imprezowe – kiedy warto z nich korzystać?

  • Dodano: 2022-12-09 08:00, aktualizacja: 2022-12-09 08:12

Hale imprezowe są obecnie doceniane w branży eventowej, ponieważ umożliwiają  organizację wspaniałego przyjęcia w plenerze. Ze względu na stosunkowo niski koszt i krótki czas realizacji takiej inwestycji, są doskonałą alternatywą dla obiektów budowlanych. Kiedy warto korzystać z namiotów imprezowych? Podpowiadamy. 

Czym jest namiot imprezowy?

Namiot imprezowy to modułowa konstrukcja, która składa się ze stelażu i poszycia. Ten pierwszy element może być wykonany ze stali lub aluminium, drugi zaś z blachy trapezowej, płyty warstwowej, PCV lub szkła. Hale imprezowe oferowane na przykład przez firmę Protan Elmark wykorzystywane są podczas organizacji różnego typu imprez. Są doskonałą alternatywą dla eventów w salach i restauracjach. Modele całoroczne mogą być używane również zimą i w niesprzyjających warunkach pogodowych, ponieważ ich konstrukcja jest trwała, wytrzymała i odporna na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Wewnątrz namiotu goście mogą więc czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, jaka aura panuje na zewnątrz. 

Hala imprezowa – w jakich sytuacjach znajduje zastosowanie?

Firmy, które oferują wynajem hal imprezowych, to bardzo często przedsiębiorstwa związane z branżą eventową. Z tego powodu mogą one wziąć na siebie również pełną organizację przyjęcia. Namioty eventowe chętnie wykorzystywane są zarówno przez klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. Można w nich zorganizować więc konferencje, targi czy bankiety, ale także wesela, chrzciny, komunie i inne uroczystości rodzinne.
Namioty imprezowe doskonale sprawdzają się również jako restauracje sezonowe, które w zależności od potrzeb, mogą pomieścić nawet kilkuset klientów. Obiekty takie są doceniane za możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb klienta. Firmy, które oferują zarówno sprzedaż, jak i wynajem hal eventowych, mogą zamontować wewnątrz różnego rodzaju dekoracje, podwieszane sufity, systemy oświetlenia czy podłogi.

Wynajem hali imprezowej – czy to się opłaca?

Wynajem hali eventowej to dobre rozwiązanie w przypadku klientów indywidualnych, którzy decydują się na zorganizowanie w takim obiekcie przyjęcia, ale również dla klientów korporacyjnych, którzy potrzebują takiego namiotu jedynie po to, aby wydać bankiet, zorganizować konferencję czy wystawę. Jednak w przypadku firm działających w branży eventowej, znacznie lepszym rozwiązaniem od wynajmu jest kupno hali imprezowej. Jeżeli jednak nie dysponują one odpowiednimi środkami finansowymi, powinny rozważyć leasing takiego obiektu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.