Wiadomości z Katowic

Jak ozdobić dom na Święta?

  • Dodano: 2019-12-10 15:15

Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku. Jest to okres, który spędzamy z przyjaciółmi i rodziną, a jego ukoronowaniem są Święta Bożego Narodzenia. By cieszyć się tym czasem jak najdłużej pieczemy pierniczki, wręczamy sobie prezenty i zdobimy nasze domy świątecznymi dekoracjami. O tegorocznych trendach w tej kwestii przeczytasz w poniższym artykule.

Modne dekoracje

Jednym z najgorętszych trendów tego roku są własnoręcznie zrobione dekoracje z naturalnych materiałów. Świetnym pomysłem jest na przykład wieniec świąteczny, który możesz wykonać z okrągłej drewnianej podstawki i ozdobić świeczkami, drobnymi bombkami oraz  gałązkami drzew iglastych. W tak prosty sposób wyczarujesz perfekcyjną ozdobę na wigilijny stół.

Idealna kolorystyka

Jeśli chodzi o tegoroczną kolorystykę, prym wiedzie złoto w kombinacji z bielą. Spróbuj udekorować bożonarodzeniowe drzewko, wieniec adwentowy i stół wigilijny przy pomocy tych samych kolorów, by stworzyć harmonijne świąteczne wnętrze. Na stole nie powinno zabraknąć eleganckiej zastawy i sztućców przewiązanych stylową wstążką. Pośrodku blatu połóż wieniec adwentowy, zapal świeczki, a w ich pobliżu postaw kieliszki na wino – zobaczysz jak pięknie rozświetli się stół.

Gwiazda LED z papieru, ozdoba świąteczna, 60 cm, kolor białyGirlanda świąteczna Christmas Tree LED 180 cm zielono-biała Choinka z podświetleniem 20 LED, wisząca dekoracja, kolor biały, 36 cm

Źródło: https://favi.pl/produkty/kategoria/boze-narodzenie

Jeśli preferujesz styl minimalistyczny, postaw na proste, ale eleganckie dekoracje. Wybierz naturalne materiały, kierując się zasadą „mniej znaczy więcej“. Popularnym dodatkiem w minimalistycznych wnętrzach są na przykład futra, które nie tylko wizualnie ocieplają pomieszczenie, ale także pozwolą Ci się zagrzać podczas chłodnych zimowych dni.

Zadbaj o dostateczną ilość kocy i narzut, aby każdy gość mógł się nimi otulić podczas wspólnych wieczorów przy rozmowach czy tradycyjnym kolędowaniu.

To najwspanialsze – świąteczne oświetlenie

Mówi się, że spadająca gwiazda spełnia życzenia. Co ty na to, by wpuścić trochę gwiazd do własnego domu i rozmarzyć się na całego? Oświetlenie w kształcie gwiazdy jest idealną dekoracją na wigilijny stół, bożonarodzeniowe drzewko lub po prostu okno.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.