Wiadomości z Katowic

Jak ozdobić dom na Święta?

  • Dodano: 2019-12-10 15:15

Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku. Jest to okres, który spędzamy z przyjaciółmi i rodziną, a jego ukoronowaniem są Święta Bożego Narodzenia. By cieszyć się tym czasem jak najdłużej pieczemy pierniczki, wręczamy sobie prezenty i zdobimy nasze domy świątecznymi dekoracjami. O tegorocznych trendach w tej kwestii przeczytasz w poniższym artykule.

Modne dekoracje

Jednym z najgorętszych trendów tego roku są własnoręcznie zrobione dekoracje z naturalnych materiałów. Świetnym pomysłem jest na przykład wieniec świąteczny, który możesz wykonać z okrągłej drewnianej podstawki i ozdobić świeczkami, drobnymi bombkami oraz  gałązkami drzew iglastych. W tak prosty sposób wyczarujesz perfekcyjną ozdobę na wigilijny stół.

Idealna kolorystyka

Jeśli chodzi o tegoroczną kolorystykę, prym wiedzie złoto w kombinacji z bielą. Spróbuj udekorować bożonarodzeniowe drzewko, wieniec adwentowy i stół wigilijny przy pomocy tych samych kolorów, by stworzyć harmonijne świąteczne wnętrze. Na stole nie powinno zabraknąć eleganckiej zastawy i sztućców przewiązanych stylową wstążką. Pośrodku blatu połóż wieniec adwentowy, zapal świeczki, a w ich pobliżu postaw kieliszki na wino – zobaczysz jak pięknie rozświetli się stół.

Gwiazda LED z papieru, ozdoba świąteczna, 60 cm, kolor białyGirlanda świąteczna Christmas Tree LED 180 cm zielono-biała Choinka z podświetleniem 20 LED, wisząca dekoracja, kolor biały, 36 cm

Źródło: https://favi.pl/produkty/kategoria/boze-narodzenie

Jeśli preferujesz styl minimalistyczny, postaw na proste, ale eleganckie dekoracje. Wybierz naturalne materiały, kierując się zasadą „mniej znaczy więcej“. Popularnym dodatkiem w minimalistycznych wnętrzach są na przykład futra, które nie tylko wizualnie ocieplają pomieszczenie, ale także pozwolą Ci się zagrzać podczas chłodnych zimowych dni.

Zadbaj o dostateczną ilość kocy i narzut, aby każdy gość mógł się nimi otulić podczas wspólnych wieczorów przy rozmowach czy tradycyjnym kolędowaniu.

To najwspanialsze – świąteczne oświetlenie

Mówi się, że spadająca gwiazda spełnia życzenia. Co ty na to, by wpuścić trochę gwiazd do własnego domu i rozmarzyć się na całego? Oświetlenie w kształcie gwiazdy jest idealną dekoracją na wigilijny stół, bożonarodzeniowe drzewko lub po prostu okno.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.