Wiadomości z Katowic

Jaką drukarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  • Dodano: 2020-10-20 09:30

Drukarka była kiedyś typowym urządzeniem biurowym, ale obecnie wykorzystuje się ją również w domach. Szeroki wybór sprawia, że można mieć wątpliwości przy zakupie. Określenie, do czego konkretnie jest potrzebna, ułatwi podjęcie decyzji. Jakie rodzaje drukarek są dostępne? Czy tanie urządzenie może być dobre?

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje drukarek: laserową i atramentową. Ich działanie opiera się na innych rozwiązaniach technologicznych. Aby drukarka laserowa spełniała swoją funkcję, potrzebny jest toner. Pojemnik zawiera proszek barwiący, który w procesie wydruku jest utrwalany na papierze. Natomiast w drukarce atramentowej stosuje się mokrą technikę wydruku i potrzebny jest tusz. Tusze poszczególnych producentów są oznaczone symbolami, aby bez problemu dopasować je do danego modelu drukarki, np. tusz hp 652. Wybierając właściwy tusz, zyskujemy gwarancję, że będzie kompatybilny z drukarką i zapewni jej długotrwałe, bezawaryjne funkcjonowanie. Drukarka laserowa umożliwia wydrukowanie większej liczby dokumentów w przeliczeniu na minutę, dlatego jest polecana do biura i każdego miejsca, gdzie liczy się szybkość wydruku.

Drukarka monochromatyczna czy kolorowa?

Drukarka laserowa w wersji monochromatycznej jest tańsza od kolorowej, a niestety w przypadku modeli laserowych trzeba wybierać pomiędzy tymi modelami. Z drukarką atramentową nie ma takiego problemu, ponieważ w naprawdę przystępnej cenie dostaniemy drukarkę zapewniającą wydruk monochromatyczny i kolorowy. Aby działała poprawnie, trzeba jedynie pamiętać, aby kupić tusz czarny i kolorowy. Na przykład do HP Deskjet Ink Advantage 4535 i HP Deskjet Ink Advantage 4675 oraz kilkunastu innych drukarek pasuje tusz hp 652. Monochromatyczna drukarka laserowa sprawdzi się wszędzie, gdzie drukuje się wiele dokumentów. Gdy potrzebny jest wydruk kolorowych wykresów, rysunków lub zdjęć, warto zastanowić się nad drukarką atramentową. Do wydruków prac zaliczeniowych, fotografii i tym podobnych obrazów jest to wystarczający wybór.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

W biurze ksero i skaner bywają niezbędne, ale przydają się również w domu. Laserowe urządzenie wielofunkcyjne jest drogie i zajmuje nieco miejsca. Za to wersje atramentowe można kupić za kilkaset złotych i sprawdzają się doskonale.

Cena drukarki a koszty eksploatacji

Zanim kupisz drukarkę, sprawdź, ile kosztują materiały eksploatacyjne, czyli toner lub tusz. Im tańsza drukarka, tym zwykle wyższa cena materiałów. Przykładowo tusz do drukarki hp 652 oraz inne materiały eksploatacyjne można kupić w przystępnej cenie na stronie https://www.drukuj24.pl. Najprostszym rozwiązaniem jest optymalny wybór, gdzie cena drukarki nie jest wygórowana, a cena tuszu lub tonera również nie przyprawia o zawrót głowy.

Jak obniżyć koszty eksploatacji drukarki?

Jeżeli wiesz już, jaka drukarka będzie dla Ciebie odpowiednia, ale zastanawiasz się, czy można jakoś obniżyć koszty eksploatacji, zastanów się nad zamiennikami. Oryginalny tusz 652 to gwarancja bezpiecznego użytkowania, ale sprawdzone zamienniki sprawdzają się równie dobrze co oryginały.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.