Wiadomości z Katowic

Kayah & Royal Quartet - wygraj zaproszenie na koncert

  • Dodano: 2010-04-15 09:30, aktualizacja: 2011-01-26 09:53

W czwartek, 22 kwietnia 2010, o godz. 20:30 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, odbędzie się wyjątkowy koncert Kayah & Royal Quartet w ramach wspólnej trasy koncertowej artystów.

Wygraj podwójne zaproszenie na koncert w naszym konkursie»

Kayah & Royal Quartet – to absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z największych artystek polskiej sceny muzycznej. To efekt współpracy wyjątkowej wokalistki, z uznanym na całym świecie kwartetem Royal Quartet czego owocem jest wspaniała, emocjonalna i niezwykle nastrojowa płyta, na której osobiste i emocjonalne teksty Artystki nabierają jeszcze większej głębi i nastrojowości, dzięki wyjątkowym aranżom na kwartet smyczkowy.
Do pierwszego spotkania Kayah z kwartetem smyczkowym Royal doszło w 2008 roku, kiedy to na zaproszenie muzyków Artystka wzięła udział w organizowanym przez nich festiwalu Kwartesencja.


Gospodarze Kwartesencji, muzycy Royal Quartet (Izabella Szałaj – Zimak, Elwira Przybyłowska, Marek Czech, Michał Pepol),  są pomysłodawcami i od 2004 roku organizatorami festiwalu. Przełamując schematy wychodzą z muzyką klasyczną poza mury filharmonii. "Mieszać style i gatunki, schodzić z utartych ścieżek, łączyć fantastycznych artystów światowego formatu, którzy na co dzień nie spotykają się na scenie, ani nawet na antenie tej samej stacji radiowej. To wszystko jest kwintesencją Kwartesencji – jedynego takiego festiwalu muzycznego w Polsce." Z czwórką młodych entuzjastów spotkali się już na warszawskiej scenie m.in. legendarny Stephen Kovacevich, jedna z najciekawszych współczesnych pianistek Angela Hewitt, sensacyjny Mark Padmore, ale także Smolik, DJ Lenar, Kapela ze wsi Warszawa i …Kayah


Na potrzeby wspólnego koncertu przygotowane zostały zupełnie nowe aranżacje znanych utworów Kayah. Piosenki te, wykonane tylko przez kwartet i wokalistkę zyskały zupełnie nowy, jeszcze bardziej emocjonalny i niezwykle szlachetny charakter. Zachwycona publiczność zgotowała Artystom owacje na stojąco. Nikt wtedy nie przypuszczał, że ten koncert jest początkiem wyjątkowej współpracy.


Nie tylko ogromny sukces wspólnego występu, ale przede wszystkim "chemia" pomiędzy Artystami sprawiła, że muzycy postanowili nagrać wspólną płytę.
Prace w studio rozpoczęły się we wrześniu 2009 roku. W międzyczasie Kayah promowała swoją płytę "Skała" a także zagrała trasę koncertową "Kayah.Skała.Akustycznie", na której razem z zespołem Artystki wystąpił gościnnie także Royal Quartet.


Kayah & Royal Quartet to wyjątkowy projekt. To efekt pracy niezwykłych Artystów: charyzmatycznej wokalistki i mistrzowskiego kwartetu smyczkowego. To zaskakujące spotkanie świata muzycznego popu z klasyką dało zupełnie nową jakość i muzykę wymykającą się prostym klasyfikacjom. Na koncertach będzie można usłyszeć najbardziej osobiste utwory wybrane przez muzyków.  W większości są to doskonale znane piosenki z repertuaru Artystki, jednak zagrane w tak zaskakujących aranżacjach oraz zaśpiewane w tak niezwykły sposób, że słuchacz na nowo odkrywa każdy z tych utworów. Aranże na kwartet smyczkowy opracowali tak znakomici i znani muzycy jak Krzysztof Herdzin, Wojciech Blecharz, Maciej Zieliński, Krzysztof Pszona, Urszula Borkowska, Bartłomiej Wąsik, a utwór "W bursztynowej wieży" znany z ostatniej płyty Kayah "Skała" został zaaranżowany przez sam kwartet Royal. Testosteron, Kamień, Jak Liść, Wiosna Przyjdzie i tak, Tabakiera czy chociażby znane ze "Skały" W bursztynowej wieży czy Do diabła z przysłowiami  – na koncertach brzmią  po prostu zjawiskowo.

Kayah & Royal Quartet – premiera płyty - 8 marca 2010.

Kayah & Royal Quartet – koncert w Górnośląskim Centrum Kultury – 22 kwietnia 2010, g.20:30, bilety w cenie: 60 zł, 80 zł, 100 zł do nabycia na www.ticketonline.pl i w salonach empik.
Więcej szczegółów na
www.kayah.pl.Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeKatowice.pl.
Patronat portalu mojeKatowice.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.