Wiadomości z Katowic

Komu powierzyć sprzątanie w Katowicach?

  • Dodano: 2020-07-06 11:15, aktualizacja: 2020-07-10 12:14

Siedziba firmy to jedna z jej najważniejszych wizytówek. Klient, czy potencjalny pracownik od progu i pierwszego spojrzenia może ocenić, czy ma do czynienia z profesjonalistami, którzy dbają o wizerunek, czy też nie. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku firm znajdujących się w dużych miastach, gdzie konkurencja jest największa. Jednym z nich są Katowice.

Usługi sprzątające - pierwszy krok do budowania wizerunku

Porządek - na tej podstawie osoby, które pojawiają się w firmie, wyrabiają sobie zdanie. Pracownik, który przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną, niechętnie podejmie pracę w miejscu, gdzie jest bałagan. To sugeruje, że w samej organizacji także może panować hałas. Podobnie jest w przypadku potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych. Skoro firma nie potrafi zadbać o podstawy, to czego można spodziewać się po dalszej współpracy?

Ponadto nieporządek negatywnie wpływa na stałych pracowników. Bałagan w pobliżu stanowiska pracy, czy nieuporządkowane toalety obniżają poziom zadowolenia oraz sprawiają, że pracownicy wstydzą się, gdy odwiedza ich ktokolwiek. Mało tego - może to nawet szkodzić zdrowiu. Na przykład, gdy ktoś z załogi ma alergię na roztocza. 

Do wyboru są dwie opcje

Dorywcze sprzątanie biur przez osobę z zewnątrz sprawdza się przede wszystkim w przypadku mikroprzedsiębiorstw. Nie jest jednak wystarczające, jeżeli chodzi o firmy małe, średnie i duże. Zwłaszcza gdy praca odbywa się w systemie zmianowym, a więc potrzeba zespołu ludzi, by m.in. sprzątanie magazynów jak najmniej kolidowało z ich działalnością. W przypadku magazynów i hal produkcyjnych istotne jest też to, że regularne sprzątanie ma wpływ nie tylko na komfort pracy, lecz także na bezpieczeństwo.  

Do tego jedna czy dwie osoby nie poradzą sobie z czyszczeniem okien na wysokości w przypadku firm mieszczących się w biurowcach, czy myciem konstrukcji stalowych. Profesjonalna firma sprzątająca kompleksowo zadba nie tylko o porządek w pomieszczeniach, ale również ma odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie w wykonywaniu pracy na wysokości.

Sprzątanie Katowice - dlaczego warto wybrać firmę?

Zarówno w przypadku pomieszczeń biurowych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych to firma zlecająca usługi sprzątające decyduje o godzinach ich wykonywania. Nie musi się też martwić sprzętem ani środkami czystości. To pozostaje w rękach profesjonalistów, którzy wiedzą, jaka technika i jakie preparaty sprawdzają się w czyszczeniu różnych powierzchni. Wystarczy tylko powierzyć utrzymanie porządku, czy to w biurze, czy magazynie firmie sprzątającej, a sprzątanie w Katowicach zostanie zrealizowane na najwyższym poziomie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Olga

    W firmie to szef zatrudnia ludzi. Ale w domu to sprzątanie powierzam Roombie, obcych ludzi bym do siebie nie wpuściła

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.