Wiadomości z Katowic

​​​​​​​Kredyt dla firm w Katowicach - jakie są dostępne opcje finansowania przedsiębiorstw

  • Dodano: 2020-12-15 14:00, aktualizacja: 2020-12-21 09:25

Prowadzisz firmę w Katowicach i chcesz zaciągnąć kredyt z myślą o jej rozwoju? W takim razie sprawdź dostępne możliwości, aby wybrać produkt dostosowany do potrzeb, wymagań i możliwości Twojego przedsiębiorstwa.

Kredyt inwestycyjny

Jeżeli planujesz duży wydatek na rozwój działalności, np. zamierzasz kupić flotę pojazdów, wybudować nową siedzibę czy zatrudnić dziesiątki pracowników w celu realizacji dużego zlecenia, niezbędne środki możesz pozyskać za pośrednictwem kredytu inwestycyjnego. Nie otrzymasz go w każdym, a tylko w niektórych bankach w Katowicach. Jego pozyskanie wymaga wielu formalności, jednak niskim kosztem daje dostęp do wygórowanych środków. Ranking kredytów firmowych, które obejmuje również inwestycyjne, znajdziesz na stronie http://finanse.rankomat.pl/kredyty/ranking-kredytow-firmowych.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy to elastyczne rozwiązanie przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw z sektora MŚP, które pozwala na zachowanie płynności finansowej i sfinansowanie najpotrzebniejszych wydatków, jak np. rachunki, wynagrodzenia albo zakup podzespołów. Wysokość dostępnego limitu zależy od indywidualnych ustaleń, a ograniczona liczba formalności i atrakcyjne warunki ofert przekonują wiele firm do skorzystania z kredytu obrotowego. W Katowicach można go zaciągnąć w wielu bankach – jest znacznie bardziej powszechny niż inwestycyjny.

Pożyczka hipoteczna

Jeżeli Twoja firma dysponuje nieruchomością, istnieje możliwość założenia na niej hipoteki, aby na podstawie takiego zabezpieczenia zaciągnąć pożyczkę hipoteczną. Jej wysokość zależy od wartości nieruchomości i zdolności kredytowej firmy. To korzystne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na szybkim dostępie do środków na dowolny cel. Atrakcyjne oprocentowanie i elastyczność pożyczki hipotecznej to kolejne aspekty, które przemawiają za jej wyborem. Zaciągniesz ją w niektórych – nie wszystkich – bankach w Katowicach.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to najpowszechniejszy produkt dostępny we wszystkich bankach w Katowicach. Jeżeli Twoja firma nie dysponuje nieruchomością ani innym zabezpieczeniem i osiąga niskie dochody lub prowadzisz działalność dopiero od niedawna, właśnie kredyt gotówkowy pozostaje jedynym rozwiązaniem na sfinansowanie potrzeb przedsiębiorstwa. Wynika to z faktu, że jest łatwo dostępny i nie wymaga wielu formalności, a pozyskane w jego ramach środki można przeznaczyć na dowolny cel. Nic nie stoi też na przeszkodzie przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego jako osoba indywidualna. Nie da się jednak ukryć, że wadą tego produktu są wysokie koszty, dlatego warto poszukiwać jak najlepszych ofert, które są dostępne na stronie https://finanse.rankomat.pl/karty-kredytowe/.

Pożyczka konsumencka

Zdarza się, że bank nie chce przyznać nawet kredytu gotówkowego, np. ze względu na niski wiek, złą historię kredytową czy niskie dochody przedsiębiorcy. Wówczas jedynym rozwiązaniem pozostaje pożyczka w firmach pozabankowych, których multum działa w Katowicach. Tego rodzaju podmioty funkcjonują praktycznie na każdym osiedlu stolicy Śląska. Trzeba jednak pamiętać, że są to z reguły drogie oferty, choć z drugiej strony dzięki nim pieniądze można pozyskać bardzo szybko, nawet w zaledwie kilkanaście minut.

Leasing

Co prawda leasing to nie to samo co kredyt, ale w gruncie rzeczy poza drobnymi niuansami oba te produkty są prawie identyczne. Leasing polega bowiem na tym, że dany sprzęt, np. komputer czy pojazd, jest użytkowany przez przedsiębiorcę w zamian za opłacanie comiesięcznych rat. To elastyczny i korzystny finansowo produkt, który warto polecić.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.