Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Lusterka jako ozdoba łazienki

  • Dodano: 2019-07-02 14:30

Łazienka to zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu lub domu. Trudno jest więc ją ozdobić, ponieważ nawet kilka niepotrzebnych przedmiotów może zagracić przestrzeń, co uczyni ją jeszcze bardziej klaustrofobiczną. Na szczęście istnieje kilka modnych sztuczek, które pozwalają optycznie powiększyć łazienkę. Lusterka stanowią jedną z nich.

Duże lustro czy małe lusterka?

Najczęściej w łazience znajduje się jedno główne lustro nad umywalką. Czasami lustro pokrywa drzwiczki od szafki. Rzadko w każdym razie ma się do czynienia z łazienką, w której lustra brak – a właściwie takiego ewenementu można doświadczyć wyłącznie w toaletach publicznych. Duże lustro można więc uznać za stałe wyposażenie łazienki. To mniejsze lustra mają służyć za dodatkowe ozdoby. Możemy wybrać meble ze wbudowanymi lustrami, lusterka wiszące lub wolnostojące.

Każdej kobiecie przyda się stojące lusterko, które można swobodnie przenosić, najlepiej jeszcze jak jego tafla pokazuje obraz w przybliżeniu. Przydaje się to wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, jak i nakładania makijażu. Dlaczego by więc tego praktycznego przedmiotu nie wykorzystać jako ozdobę?

Najlepiej wybrać lusterko o stalowej, stabilnej, wysokiej podstawie, która zapewni komfort użytkowania. Stal prezentuje się bardzo dobrze i służy długie lata. Jeśli nie boimy się o stłuczenie, zamiast tego możemy wybrać podstawę szklaną lub po prostu stalową z elementami szklanymi. Podstawa może mieć neutralny, srebrny kolor lub być pomalowana na przykład na czarno czy złoto. Fantastycznie prezentują się kryształowe wykończenia. Takie stojące lusterko nie będzie zawadzać w łazience, w końcu jest rzeczą praktyczną, a może pomóc rozjaśnić przestrzeń.

Małe lusterka wiszące również świetnie dopełnią łazienkową przestrzeń. Nie bez znaczenia jest ich umiejscowienie. Warto zwrócić uwagę, aby lustra nie odbijały toalety. Można o tym nie pomyśleć przy wieszaniu, a potem znacznie się zdziwić w przypływie potrzeby. Jeśli w którymś pomieszczeniu warto stosować feng shui, to jest to właśnie łazienka. 

Różne rodzaje designerskich luster znajdziesz na https://home-you.com/pl/lazienka/lustra/lusterka.

Ozdobne ramy

Lustra i lusterka powiększają optycznie przestrzeń i wprowadzają do pomieszczenia pewien blask. Ramy grają tutaj również wielką rolę. Za ich pomocą można zupełnie zmienić wygląd pomieszczenia, wystarczy tylko wyobraźnia (i wystarczające fundusze). To kolejna ozdoba, która nie zawadza, a nawet bywa niewidoczna. Jeśli nasza łazienka jest cała biała, z ramą lustra można poszaleć. Możemy wybrać nasz ulubiony kolor i wprowadzić życie do pomieszczenia, nadać mu zupełnie inny klimat. Jeśli lubimy styl glamour, możemy wybrać solidną złotą ramę lub srebrną z kryształowymi wykończeniami. Ramy drewniane z kolei wprowadzają do łazienki wrażenie ciepła, sprawiają, że jest przytulniej. Białe ramy z różnymi motywami, na przykład florystycznymi lub kubistycznymi, sprawiają, że przestrzeń jest bardziej interesująca, a jednocześnie nie rzucają się tak bardzo w oczy (przy założeniu, że łazienka jest utrzymana w klasycznej białej kolorystyce).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.