Wiadomości z Katowic

Na co zwrócić uwagę planując przeszczep włosów?

  • Dodano: 2020-12-17 10:15

Przeszczep włosów to trudna decyzja, która zdecydowanie wymaga odpowiedniej konsultacji z lekarzem specjalistą. Na co zwrócić uwagę planując tego typu zabieg? Kilka podstawowych wskazówek przedstawiamy w niniejszym artykule.

Wybór metody: FUT czy FUE?

Nadmierne wypadanie włosów to bardzo powszechny problem. Szacuje się, że androgenowe wypadanie włosów może dotyczyć nawet 40% mężczyzn pomiędzy 18 a 50 rokiem życia w związku z czym popularność przeszczepu włosów stale rośnie. Podstawowe pytanie jakie zadają sobie pacjenci przed przeszczepem włosów dotyczy tego na jaką metodę powinni się zdecydować. Dwie najpopularniejsze metody to FUT oraz FUE.

W metodzie FUT pasek włosów ze skórą i mieszkami włosowymi jest pobierany z obszaru dawczego umiejscowionego z tyłu głowy. Następnie chirurg zszywa skórę głowy pacjenta, aby rana się zagoiła. W kolejnym etapie chirurg wprowadza mikrografty w miejscu docelowym. Po wykonanym zabiegu obszar przeszczepu jest przykryty specjalnym bandażem. Jest to skuteczna metoda, jednak jej wadą jest dosyć duża inwazyjność, gdyż po wykonanym zabiegu w miejscu dawczym (z reguły z tyłu głowy) zostaje blizna). Czas gojenia to około 4 tygodnie.

W konkurencyjnej metodzie – FUE, wykorzystywana jest specjalna cienka igła w kształcie litery U, za pomocą, której delikatnym pociągnięciem wyciągane są jednostki mieszkowe ze skóry. Skuteczny przeszczep włosów metodą FUE jest mniej inwazyjny niż FUT, gdyż nie pozostawia blizn. Z reguły jest to seria 2-3 zabiegów po 2-8 godzin każdy. Czas gojenia to zaledwie 2 tygodnie.

Na co zwrócić uwagę?

To czy wybierzesz jedną czy drugą metodę zależy od Twoich preferencji oraz od zaleceń lekarza, gdyż każdy zabieg tego typu wymaga uprzedniej konsultacji z lekarzem. Przed zabiegiem warto skonsultować się z kilkoma specjalistami i wybrać tego, który odznacza się renomą i doświadczeniem.

Na pewno decyzja o przeszczepie włosów nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Należy najpierw na spokojnie przekonsultować wszelkie za i przeciw podczas wizyty u lekarza specjalisty.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Agnieszka

    Mój mąż był już nawet w klinice na konsultacji, ale miesiąc wcześniej kupiłam mu serum hair medic, które zdziałało cuda :P Włosy przestały wypadać, a nowe zaczęły rosnąć. Oboje byliśmy w szoku, od razu zrezygnował z przeszczepu i stwierdził, że woli używać tego produktu ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.