Wiadomości z Katowic

Osuszacze powietrza – jak działają i kiedy warto rozważyć wynajem?

  • Dodano: 2022-08-02 09:30

Błędnie zamontowana wentylacja pomieszczenia lub jej całkowity brak, źle ocieplone ściany czy też niedokładnie zainstalowane, nadmiernie szczelne okna – to wszystko tylko drobny procent powodów, dla których tworzy się wilgoć. Ta pozostawiana sama sobie może zasiać spustoszenie w każdym pomieszczeniu. Pojawić się może wszędzie i wszędzie jest w stanie sprowokować duże wydatki. Pleśń i grzyby wprost uwielbiają domową wilgoć. Warto pamiętać, że to straty nie tylko dla portfela, ale także i dla zdrowia człowieka przebywającego w takim pomieszczeniu. Osuszacze powietrza to jeden ze sposobów zapobiegania wilgoci. W tym wpisie dowiesz się, czy warto rozważyć wynajem tych urządzeń oraz jak działają w praktyce.

Jak działają osuszacze powietrza i kiedy je zastosować?

Osuszacze są również podstawą po przypadkowym zalaniu pomieszczenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w poważnych przypadkach te urządzenia nie wystarczą. Mowa tu o sytuacjach, w których wilgoć zdążyła wyrządzić szkody wewnątrz konstrukcji i w instalacjach. Po osuszacze powietrza sięga się nie tylko w domowych, losowych przypadkach, ale także podczas wykonywania prac budowlanych – szczególnie gdy wilgoć utrzymuje się na świeżo obrobionych ścianach i posadzkach. Wracając jeszcze do codzienności, warto zaznaczyć, że wilgoć jest w stanie się rozwijać pomimo zastosowania systemu wentylacji. Tak więc sytuacje wymagających zastosowania osuszaczy można mnożyć i mnożyć. Jak działają osuszacze powietrza?

Osuszacze powietrza występują w dwóch rodzajach. To kondensacyjne i adsorpcyjne systemy. Kondensacyjne osuszacze chłoną wilgoć z powietrza i schładzają ją do odpowiedniego poziomu. Tym sposobem wilgoć ulega skropleniu, a w zbiorniku gromadzi się woda. To jednak nie wszystko, ponieważ w zamian do pomieszczenia trafia suche powietrze. Osuszacze adsorpcyjne działają dość podobnie – gromadzą one wilgoć w bębnie, co skutkuje powstaniu osuszonego powietrza.

Kiedy wynajem osuszaczy jest dobrym rozwiązaniem?

Osuszacze powietrza można zastosować w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy przeprowadzane były prace remontowe, czy też nie. Dobre urządzenie osuszy tynki, ale także zalane czy też podtopione mieszkanie. Wynajem osuszaczy to świetne rozwiązanie dla praktycznie wszystkich, którzy są w potrzebie osuszenia mieszkania. Zarówno profesjonalne ekipy, jak i właściciele domów nie są dzięki tej opcji skazani na jednorazowy zakup drogiego i profesjonalnego sprzętu. Wynajem jest więc dobrą opcją dla małych firm, które osuszacz wykorzystują tylko okresowo, ale także dla ludzi prywatnych. Na stronie firmy Euro-Maszyny możesz dowiedzieć się więcej o skutecznych osuszaczach powietrza najwyższego standardu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.