Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Przedszkole narciarskie dla Twojej pociechy - dowiedz się czy warto!

  • Dodano: 2019-12-11 13:00

Wspólny wyjazd w góry zimową porą jest dla wielu rodzin marzeniem. Innym przysparza z kolei wielu obaw. Przede wszystkim dlatego, że posiadają małe dzieci, które jeszcze nie miały styczności ze sprzętem zimowym. Rozwiązaniem może okazać się przedszkole narciarskie.

Przedszkole narciarskie – opanowanie strachu

Dorosłym, którzy już po raz kolejny wybierają się na zaśnieżone stoki nie znany jest strach i obawa przed ich wielkością. Obeznani są również ze sprzętem, który przyjdzie im używać do znajdów. Z kolei dzieci, które po raz pierwszy zobaczą ogrom gór, a na dodatek będą miały na nie wjechać, żeby później zjechać mogą być tym mocno przestraszone. Radość z jazdy znana jest im wyłącznie z opowiadań starszego rodzeństwa, rodziców, być może kolegów. Jednak sami jeszcze tego nie doświadczyli. Niestety, nie zawsze pociechy chcą zaufać swoim rodzicom. Czasem Ci nie mają również naturalnych predyspozycji do tego, by nauczyć młodego człowieka jak opanować jazdę na nartach. Właśnie po to powstały przedszkola narciarskie. Doświadczeni instruktorzy w nich pracujący doskonale potrafią zaanimować dzieci do wspólnej nauki poprzez zabawę. To oni stopniowo wprowadzają je w świat sportów zimowych. Pozwalają zapoznać się ze sprzętem, a także ogromem gór. Wyjaśniają podstawy i uczą technik rozwijających umiejętności.

Przedszkole narciarskie – aktywne spędzanie wolnego czasu

Wielu rodziców obawia się, że na wakacjach, feriach nie będzie w stanie odpowiednio zaanimować swojego dziecka. Przedszkole narciarskie organizowane między innymi przez https://zielonabrygada.pl/ferie-z-dziemi-w-gorach/przedszkole-narciarskie/ jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Dzieci spędzają czas na stoku. Mają czas na naukę, odpoczynek, posiłek i zabawę. Po zajęciach rozpoczynają się animacje w ośrodkach. Zarówno w nich jak i zajęciach na dworze mogą uczestniczyć rodzice. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Tak spędzony wspólnie czas może pięknie owocować. Nie tylko złapaniem tzw bakcyla do zjazdów narciarskich, ale również wspaniałymi wspomnieniami z rodzinnego wyjazdu w górny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.