Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Seminaria dla ratowników medycznych - gdzie je znajdziemy?

  • Dodano: 2020-05-27 11:45

Ratownik medyczny musi nieustannie poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Dzięki temu jest w stanie skutecznie ratować ludzkie życie. Dlatego wiele firm i instytucji przygotowało szereg kursów dokształcających. Jednym z nich są seminaria dla ratowników medycznych.

 

Kursy dla ratowników medycznych – czemu służą?

Ratownik medyczny to zawód cechujący się ogromną odpowiedzialnością. Nic więc dziwnego, że pełnić mogą go jedynie osoby, które ukończyły kierunek na uczelni medycznej. Zawód ten jest ściśle regulowany przez ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W tym dokumencie znajduje się także zapis o konieczności uczestnictwa w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Ratownik medyczny musi bowiem nie tylko posiadać szeroką wiedzę medyczną. Musi także znać aktualnie obowiązujące procedury oraz umieć posługiwać się nowoczesną aparaturą medyczną. Poprzez udział w szkoleniach ratownik jest więc na bieżąco ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, które może praktycznie od razu wykorzystać w swojej pracy.

Seminaria dla ratowników medycznych – jakie korzyści dają?

Kursy dla ratowników medycznych mogą organizować wyłącznie te firmy i instytucje, które uzyskały wpis na listę podmiotów do tego uprawnionych. Taką listę prowadzi oczywiście Ministerstwo Zdrowia. Każda z takich firm posiada także własną stronę internetową, na której można sprawdzić zakres i tematykę oferowanych szkoleń. Jedną z nich znajdziesz pod tym linkiem https://www.transmedyk.pl/seminaria-doskonalace-dla-ratownikow-medycznych/. Oprócz kursów warto także zwrócić uwagę na seminaria dla ratowników medycznych. Rozwiązanie to to nic innego jak szkolenie jednodniowe skupione wokół jednego zagadnienia. Tematyka może być różnorodna. W sieci znajdziemy seminaria dla ratowników medycznych dotyczące postępowań z pacjentem urazowym, czy zdarzeń o charakterze masowym. Udział w takim szkoleniu jest potwierdzony zaświadczeniem oraz wpisem do książeczki doskonalenia zawodowego. Ratownik otrzymuje także osiem punktów edukacyjnych. Warto też sprawdzić, czy nie przysługuje nam żadne dofinansowanie lub zwrot kosztów dojazdu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.