Wiadomości z Katowic

Sokowa dieta oczyszczająca - uwolnij swój organizm z toksyn!

  • Dodano: 2021-08-25 08:45, aktualizacja: 2021-08-25 08:48

Diety oczyszczające cieszą się coraz większą popularnością. Wśród jednych z najczęściej polecanych z tej grupy, jest dieta sokowa. Na czym właściwie polega jej fenomen? Dlaczego tysiące osób decyduje się na regularny detoks organizmu? Na te pytania odpowiemy sobie już za chwilę. 

W dzisiejszych czasach, mimo wielu przywilejów, którymi możemy się cieszyć, musimy zmagać się także z wieloma problemami, jakich dawniej nie znano. Zanieczyszczone powietrze oraz wysokoprzetworzona żywność to jedne z nich. Niestety, lecz bardzo trudno jest zupełnie się od nich odciąć. Toksyny więc stale gromadzą się w naszych organizmach, co może przyczynić się nie tylko do pogorszenia nastroju, czy zmiany wyglądu, ale i powstania wielu chorób. Dlatego też tak ważne, by z tym walczyć i regularnie pozbywać się z organizmu toksyn. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających zrobić to skutecznie, jest stosowanie diet oczyszczających, takich jak właśnie dieta sokowa. Co warto wiedzieć o oczyszczaniu organizmu? 

Dieta oczyszczająca - na czym polega? 

Mimo że codzienna dieta powinna być zróżnicowana, to aby skutecznie oczyścić organizm, niezbędne jest przeprowadzenie detoksu i odstawienie zwykłych produktów spożywczych. Tylko w ten sposób bowiem pozbędziemy się wszystkich zbędnych produktów przemiany materii. I właśnie dlatego dieta oczyszczająca zapewnia najlepsze efekty, gdy podczas jej trwania przyjmujemy jedynie pokarmy w postaci płynnej - czyli pysznych soków.  

Dieta oczyszczająca organizm może trwać od jednego, do pięciu dni. Wszystko zależy od tego, jaki jest cel jej przeprowadzenia. Jednodniowa dieta oczyszczająca to dobry sposób, na ''restart'' organizmu. Jeśli potrzebne jest nam całkowite oczyszczanie organizmu z toksyn, postawmy natomiast na wersję 3 lub 5-dniową. 

Dieta oczyszczająca polega na spożywaniu w ciągu dnia gotowych soków warzywno-owocowych. Są one pełne witamin i cennych składników mineralnych. Mają też odpowiednią ilość kalorii, dzięki czemu dostarczają nam energii. 

Jakie są zalety diety oczyszczającej? 

Dieta oczyszczająca ma wiele korzyści. Dotyczą one zarówno kwestii zdrowotnych, jak i wizualnych. Dzięki temu, że na diecie oczyszczającej pozbywamy się z organizmu toksyn, nasza skóra staje się świetlista, a jej koloryt wyrównany. Taki detoks może być pomocny na przykład w walce z trądzikiem. Blask oraz zdrowy wygląd zyskają także nasze włosy. Warto wspomnieć też, że efektem ubocznym takiego oczyszczania są też ujemne kilogramy. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.