Wiadomości z Katowic

Wybieramy rolety wewnętrzne

  • Dodano: 2020-02-05 14:45

Większość osób nie wyobraża sobie domu czy mieszkania bez braku możliwości zasłonienia okien. I choć firanki i zasłony wciąż są najpopularniejszymi zaciemnieniami, rośnie zainteresowanie żaluzjami i roletami. Podpowiadamy, jak dobierać rolety wewnętrzne, by najlepiej pasowały do aranżacji wnętrza.

Dlaczego rolety wewnętrzne zyskują na popularności?

W przeciwieństwie do zasłon, rolety zazwyczaj nie wymagają inwazyjnego montażu – większość jest wyposażona w mocowania umożliwiające szybkie umieszczenie na oknie. Jest to niewątpliwa zaleta, jeżeli wynajmujemy lokal i nie chcemy lub nie możemy wiercić otworów w ścianach. Rolety wewnętrzne są też znakomitym uzupełnieniem minimalistycznych wnętrz, w których nie chcemy umieszczać zasłon. Poza tym w domach, w których mieszkają zwierzęta lub małe dzieci, często wybiera się żaluzje lub rolety ze względu na bezpieczeństwo.

Jak dopasować rolety wewnętrzne do wystroju mieszkania?

Najważniejszym kryterium jest wymiar rolet i ich kolor. W zależności od systemu mocowania, na jaki się zdecydujemy, rolety mogą przysłaniać samą szybę lub całą wnękę okienną. Najczęściej spotykane rolety wewnętrzne to mocowane na skrzydle okna i są one niedrogim i estetycznym rozwiązaniem. Rolety występują jednak w wielu rodzajach, a niektóre z nich potrafią nadać wnętrzu wyjątkowo ekskluzywnego charakteru.

Aby rolety dobrze pasowały do wnętrza, najlepiej dokładnie dopasować ich wymiary. W przypadku mocowanych na skrzydle okna powinny mieć przynajmniej centymetr zapasu z każdej strony szyby, by zapewniały odpowiednie zaciemnienie. Z kolei rolety rzymskie i inne rolety wewnętrzne przysłaniające wnękę okna powinny mieć ten zapas jeszcze większy, około 5-15 centymetrów. Ważne jest również dopasowanie kolorystyczne rolet. Powinny one wpasowywać się we wnętrze i albo wyraźnie odcinać się od ściany, albo w nią wtapiać – unikajmy takich „prawie” w kolorze ściany. Warto też pamiętać, że im ciemniejsze rolety, tym lepiej będą zaciemniać wnętrze – jeżeli więc zależy nam na tym, by nawet w słoneczny dzień we wnętrzu było bardzo ciemno, dobrym rozwiązaniem mogą być grube, ciemne lub czarne rolety wewnętrzne zasłaniające całą wnękę okienną. Warto zajrzeć na strony firm zajmujących się sprzedażą i montażem rolet, takie jak https://dabrowski-duh.pl – często oferują również porady w zakresie doboru osłon oraz ich montaż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.