Katalog firm

dodaj firmę

Camerata Silesia Zespół Śpiewaków Katowice

Adres i telefon

ul. Pl. Wolności 12a
40-078 Katowice
Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
otwarte
  • Poniedziałek: 8:00 - 16:00
  • Wtorek: 8:00 - 16:00
  • Środa: 8:00 - 16:00
  • Czwartek: 8:00 - 16:00
  • Piątek: 8:00 - 16:00
  • Sobota:
  • Niedziela:
Zamówienia telefoniczne

Oferta

Camerata Silesia - zespół reprezentujący Miasto Katowice jest jego szlachetną wizytówką: daje corocznie wiele koncertów w całej Polsce i poza granicami kraju, w ośrodkach o najwyższym prestiżu artystycznym. Spośród sal europejskich przypomnijmy Opéra Comique w Paryżu Gewandhaus w Lipsku, Parco della Musica w Rzymie, Palais de Beaux Arts w Brukseli, Concertgebouw w Amsterdamie, Gran Teatro La Fenice w Wenecji; jest to oczywiście dalece selektywny wybór miejsc, w których Camerata zapamiętana została jako ansambl o nadzwyczajnych dyspozycjach głosowych i stylistycznych. Także udział w renomowanych festiwalach, jak ,,Gaude Mater’’ w Częstochowie, „Warszawska Jesień”, Festiwal Prawykonań – „Polska Muzyka Najnowsza” w Katowicach, ,,Wratislavia Cantans”, Festiwal im. L. van Beethovena w Warszawie, ISCM World Music Days, Cloître des Dominicains w Guebwiller, Sommerfestspiele w Bregenz i inne jeszcze kluczowe w świecie muzycznym fora – przynosi Zespołowi nie tylko uznanie kręgów profesjonalnych, ale i kolejne zaproszenia oraz oferty współpracy artystycznej z wybitnymi solistami; efektownym przykładem są tu koncerty z Emmą Kirkby i Barbarą Schlick w Polsce i Niemczech, wspólne projekty z Leszkiem Możdżerem i Tomaszem Stańko, a także występy z José Carrerasem i Marcelem Pérésem. Na uwagę zasługują także wydane płyty: Miserere, Andrzej Siewiński - Requiem, Krzysztof Baculewski – Choral Works, Camerata Silesia sings Kilar, Jasnogórska muzyka dawna vol. 54 - Ciemne Jutrznie oraz Camerata Silesia sings Szymański.                                                               Zespół działa pod patronatem Miasta Katowice. 

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Camerata Silesia Zespół Śpiewaków posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2005 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.