Katalog firm

dodaj firmę

Główny Instytut Górnictwa - Biblioteka Naukowa Katowice

Adres i telefon

ul. pl. Gwarków 1
40-166 Katowice
Godziny otwarcia: 9:00 - 15:00
otwarte
  • Poniedziałek: 9:00 - 16:00
  • Wtorek: 9:00 - 15:00
  • Środa: 9:00 - 15:00
  • Czwartek: 9:00 - 15:00
  • Piątek: 9:00 - 15:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Biblioteka Naukowa Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach stworzono z chwilą powołania Instytutu Naukowo-Badawczego Przemysłu Węglowego w roku 1945. Księgozbiór Biblioteki stanowiło wówczas 1500 tomów przekazanych przez Wałbrzyskie Zjednoczenie Przemysłu Węglowego, inne jednostki resortu górnictwa oraz osoby prywatne.
 
W marcu 1950 r. Biblioteka otrzymała status Biblioteki Naukowej a jej księgozbiór liczył w tym czasie 9500 voluminów. Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte to okres rozszerzania działalności Biblioteki, systematycznego powiększania księgozbioru, zatrudniania wykwalifikowanej kadry, współpracy z Ośrodkiem Informacji GIG i innymi bibliotekami krajowymi i zagranicznymi.
 
W 1999 r. wdrożono nowy sieciowy system komputerowy Nauka - Moduł Biblioteka opracowany przez pracowników Zakładu Informatyki GIG przy współudziale pracowników Biblioteki. W systemie tym budowane są trzy katalogi biblioteczne: katalog książek, czasopism i dokumentacji prac naukowo-badawczych. Dostęp do katalogów mają wszyscy pracownicy Instytutu pracujący w sieci.
 
Od czerwca do października 2010 r. w Bibliotece Naukowej GIG trwała modernizacja. Projekt finansowany był w znacznej części ze środków Unii Europejskiej. Nowoczesna i skomputeryzowana Biblioteka Naukowa wchodzi obecnie w skład Centrum Szkoleniowo-Informacyjnego Głównego Instytutu Górnictwa.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Główny Instytut Górnictwa - Biblioteka Naukowa posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2005 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.