Katalog firm

dodaj firmę

Klub Sportowy Rozwój Kopalni Wujek Katowice

Logo Klub Sportowy Rozwój Kopalni Wujek Katowice

Adres i telefon

ul. Zgody 28
40-573 Katowice
Godziny otwarcia: 7:00 - 18:00
otwarte
  • Poniedziałek: 7:00 - 18:00
  • Wtorek: 7:00 - 18:00
  • Środa: 7:00 - 18:00
  • Czwartek: 7:00 - 18:00
  • Piątek: 7:00 - 18:00
  • Sobota: w trakcie rozgrywania meczów
  • Niedziela: w trakcie rozgrywania meczów

Oferta

Klub Sportowy "Rozwój" Kopalni "Wujek"
w Katowicach

Trochę historii:

Jeszcze przed II drugą wojną światową mieszkańcy Katowic mogli podziwiać na terenie swojego miasta wyjątkowy klub sportowy. Już sama nazwa naszego klubu miała mobilizować mieszkańców do większej aktywności fizycznej. Nazwa Rozwój prowadzić ma do rozkwitu sportu na Górnym Śląsku. Nasz klub istnieje od 1925 roku.

Na przestrzeni dziesięcioleci, pomimo problemów ekonomicznych, nasi zawodnicy zawsze walczyli z każdym przeciwnikiem jak równi z równym. Wzięli udział w rozgrywkach o Puchar Zakładów Hohenloche, kroczyli od klasy okręgowej poprzez IV ligę do III i w tej lidze zajęli najwyższe jak do tej pory w historii klubu, czwarte miejsce.

Rozwój Katowice to nie tylko piłka nożna. Od 1927 roku zostaliśmy zatwierdzeni w Okręgowym Związku Bokserskim. Od tego czasu jesteśmy towarzystwem wielosekcyjnym. Jednakże naszym priorytetem jest oczywiście sekcja piłkarska.

Trochę o tym jak jest obecnie

Mimo wielu problemów z boiskiem doczekaliśmy się stadionu. Obiekt nasz znajduje się przy ul. Zgody 28 i mieści 2400 widzów. Przychodząc na nasze mecze i zawody sportowe, z pewnością bedziecie Państwo świadkiem wielu pasjonujących pojedynków sportowych. Walka w trzeciej lidze wcale nie jest nudna, a poziom meczów niejednokrotnie nie jest gorszy od zawódów w wyższych ligach! Wszyscy w klubie bardzo ciężko pracują i zrobią wszystko, aby w najbliższej przyszłości klub znalazł się w wyższej klasie rozgrywkowej. Tradycja zobowiązuje. Wypromowanie takich nazwisk jak Zdebel, Rajman, Sierka czy Wróbel naprawdę nie było łatwe, a wszyscy kibice liczą, że grono wybitnych wychowanków Rozwoju szybko się powiększy.

Trochę rzeczywistości

Niczego nie da się zrobić bez wystarczających środków. Tak jak każdemu klubowi sportowemu, również i naszemu Rozwojowi potrzebni są sponsorzy. Pieniądze niezbędne są nie tylko na utrzymanie pierwszej drużyny, lecz przede wszystkim na szkolenie młodzieży. Szkółka piłkarska działa bardzo prężnie, a trener Szybielok z zainteresowaniem obserwuje poczynania młodych adeptów piłkarskich. Każdy z nich może przecież zostać gwiazdą pierwszej drużyny.

Zapraszamy katowickie rodziny na stadion Rozwoju! Kibicujcie swoim!

 
Trochę informacji:

data założenia: 27 listopada 1925
barwy: zielono-żółto-czarne
adres: ul. Zgody 28 / 40-573 Katowice
telefon: 32 208-58-44 / 208-58-72
telefon / fax: 32 252-43-42
e - mail:
klub@rozwoj.info.pl
internet: www.rozwoj.info.pl
pojemność stadionu: 2400
oświetlenie: brak
boisko: 100x73

Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działalność sportową klubu w formie przelewu bankowego, podajemy numer konta:

Bank Spółdzielczy w Katowicach
nr konta: 52 8437 0002 0010 0148 2776 0001

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Klub Sportowy Rozwój Kopalni Wujek posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2007 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.