Katalog firm

dodaj firmę

MDK - Młodzieżowy Dom Kultury (Gliwicka) Katowice

Adres i telefon

ul. Gliwicka 214
40-861 Katowice
Godziny otwarcia: 9:00 - 19:00
otwarte
  • Poniedziałek: 9:00 - 19:00
  • Wtorek: 9:00 - 19:00
  • Środa: 9:00 - 19:00
  • Czwartek: 9:00 - 19:00
  • Piątek: 9:00 - 19:00
  • Sobota: według planu imprez
  • Niedziela: według planu imprez

Oferta

Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach mieszczący się w dzielnicy Załęże jest placówką wychowania pozaszkolnego. Powstał on w 1974 r. z ogrodu jordanowskiego, który został założony na tym terenie w 1938 r. Po II wojnie światowej ogród jordanowski dysponował starym budynkiem otoczonym dużym parkiem z dwoma czynnymi basenami i ich zapleczem. W 1972 roku przebudowano budynek dawnych szatni służących korzystającym z basenu i do tych pomieszczeń przeniesiono ogród jordanowski. W starym budynku otwarto przedszkole. W 1974 r. staraniem ówczesnego dyrektora Romana Goszki przemianowano placówkę na Młodzieżowy Dom Kultury, rozszerzając jego ofertę i nawiązując bliższą współpracę z okolicznymi szkołami.

W Młodzieżowym Domu Kultury działa wiele kół i zespołów zainteresowań proponując uczestnikom szeroki wachlarz zajęć między innymi komputerowych, językowych, plastycznych dziennikarskich, teatralnych, czytelniczych, ekologicznych, sportowych, gry na instrumentach, modelarstwa lotniczego oraz tańca ludowego i nowoczesnego. Zajęcia odbywają się przez 6 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 - 20.00 w placówce macierzystej przy ul. Gliwickiej 214 w Katowicach (Załęże), okolicznych szkołach (S.P. 58, S.P. 66), oraz w filii mieszczącej się w drugim budynku należącym do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Tysiąclecia 5 (osiedle Tysiąclecia w Katowicach). Na osiedlu "Tysiąclecia" znalazł siedzibę między innymi Zespół Pieśni i Tańca "Tysiąclatki" oraz wiele innych kół i zespołów artystycznych. W MDK pracuje wykwalifikowana kadra pedagogów, którzy posiadają wyższe wykształcenie i pełne kwalifikacje do prowadzenia zajęć.

Galeria

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
  • MDK - Młodzieżowy Dom Kultury (Gliwicka) posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2007 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.