Żłobek Wesołe Misie Katowice

Logo Żłobek Wesołe Misie Katowice

Adres i telefon

ul. Piotrowicka 76C
40-724 Katowice
Godziny otwarcia: nieczynne
 • Poniedziałek: 6:30 - 17:00
 • Wtorek: 6:30 - 17:00
 • Środa: 6:30 - 17:00
 • Czwartek: 6:30 - 17:00
 • Piątek: 6:30 - 17:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

Żłobek Wesołe Misie

W żłobku otaczamy opieką dzieci przez cały rok

Zarówno badania naukowe jak i doświadczenia praktyków. Ten stosunkowo krótki okres stanowi podstawę do dalszej edukacji. Dziecko właśnie wówczas, jeśli tylko ma odpowiednie do tego warunki, może zdobyć kolejne „cegiełki” wiedzy i umiejętności, doświadczając, odkrywając, pytając i dziwiąc się, uczy się myśleć, rozumieć i tworzyć. Jak je w tym wspierać? Po prostu „bawiąc, uczyć, ucząc, bawić”, bo dzieci najszybciej i najefektywniej uczą się przez zabawę. Razem z Wami chcemy stworzyć świat pełen radości, gdzie dzieci będą mogły swobodnie rozwijać swoje talenty, poznawać otaczający je świat oraz uczyć się samodzielności i zaradności.

Zajęcia dydaktyczne i wychowawcze dostosowane są do zainteresowań dzieci, pory roku, świąt i innych uroczystości.

Dzieci w czasie pobytu w klubie malucha uczą się:

 •     nawiązywania kontaktu z rówieśnikiem
 •     samodzielnego mycia rączek, jedzenia, korzystania z nocnika
 •     poznawania nowych słów, pojęć
 •     współżycia społecznego w grupie
 •     dzielenia się zabawkami z innymi dziećmi
 •     sprawności ruchowej i poczucia rytmu
 •     doskonalenia umiejętności związanych z czynnościami dnia codziennego

Metody pracy w Klubie Malucha Wesołe Misie
Zabawy sensoryczne

Częstymi zajęciami w Klubie są zabawy sensoryczne. Polegają one na pobudzaniu zmysłów dziecka: dotyku, węchu, smaku i słuchu. Zabawy te pozwalają na:

 •     rozwój mowy dziecka – dzieci uczą się nowych określeń jednocześnie łącząc je z doznaniem zmysłowym co pozwala im łatwiej zapamiętywać i zrozumieć nowe wyrażenia,
 •     ćwiczenie małej i dużej motoryki – poprzez manipulacje przedmiotami oraz zabawę z matami sensorycznymi dzieci rozwijają precyzję ruchów,
 •     poznanie zależności przyczynowo-skutkowych – zwłaszcza wykorzystując różnorodne masy plastyczne dzięki którym możliwa jest zmiana kształtu masy przez nacisk i ponowne jej uformowanie przez manipulację,
 •     poznanie przez dzieci reguł i zasad zabawy indywidualnej i grupowej. Pozwalają także na uspołecznienie dzieci.

Do zabaw sensorycznych wykorzystujemy wszelkie materiały mogące dostarczyć dzieciom nowych bodźców m.in. materiały suche (sypkie i stałe), materiały mokre oraz inne rzeczy potrzebne do organizacji tego typu zabaw.

 

Muzykoterapia

Muzyka pozwala na wszechstronną i wieloetapową stymulację rozwoju dziecka. Zajęcia z udziałem ruchu i śpiewu są wyrazem ekspresji muzycznej i stanowią element naturalnej ekspresji dziecka. Zajęcia tego rodzaju pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości z zakresu percepcji słuchowej, motoryki oraz orientacji przestrzenno-ruchowej. Uczą podporządkowania się zasadom, kształtowaniu osobowości dziecka i stymulacji jego rozwoju.

W czasie zajęć w Klubie Malucha stosujemy metodę Batti Strauss. Polega ona na tworzeniu przez dzieci ilustracji do słuchanej w tym samym czasie muzyki klasycznej. Do zajęć tych wykorzystujemy muzykę Mozarta.
Metoda malowania dziesięcioma palcami Ruth Faison Shaw

Metoda ta stwarza nawet małemu dziecku okazję do ekspresji twórczej. Polega ona na swobodnym malowaniu przez dzieci na dużym arkuszu papieru. Dzieci malując zastępują pędzel palcami. Pozwala to dziecku na przezwyciężenie strachu przed dotknięciem farby gołą dłonią i ubrudzeniem się. Uwalnia je od zahamowań. Metoda ta wzmacnia też wiarę we własne siły i umiejętności dzieci.

 

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta pozwala dzieciom na poznanie własnego ciała poprzez proste ćwiczenia. Kolejnym ich etapem jest wykształcenie u dziecka orientacji w przestrzeni. Gdy dzieci opanują już te umiejętności przychodzi czas na ruch pozwalający na wytworzenie związku z drugim człowiekiem. Służą do tego ćwiczenia polegające na interakcji. Kolejne etapy ćwiczeń pozwalają na rozwinięcie współdziałania w grupie. Jednym z rodzajów ruchu wyróżnionym przez Weronikę Sherborne jest ruch kreatywny. Pozwala on na swobodą ekspresję dziecka.

 

Pedagogika zabawy – zabawy z chustą animacyjną

Chusta animacyjna pozwala na pobudzenie wielu zmysłów dziecka. Jej gładka faktura pobudza zmysł dotyku malucha. Żywe kolory stymulują zmysł wzroku oraz pracę mózgu. Różnorodne zabawy pozwalają na stymulacje motoryki dziecka. Zabawa z użyciem chusty animacyjnej wymaga współdziałania i podporządkowania się zasadom zabawy. Ta forma aktywności odpręża dzieci, ma działanie uspokajające i relaksujące. Pozwala także na ćwiczenie ich zdolności manualnych i zmysłu równowagi. Zabawa ta pobudza  twórczą aktywność dzieci. Za pomocą chusty animacyjnej przeprowadzane są zabawy integrujące grupę.
Elementy języka angielskiego

Dzieci do trzeciego roku życia uczą się obcego języka w sposób symultaniczny. Maluchy przyzwyczajają się do dźwięków obcego języka dzięki słuchaniu anglojęzycznych piosenek. Dzieci ruchem odwzorowują znaczenie poszczególnych angielskich słów. Taka nauka przez zabawę cieszy i rozwija małe pociechy.
Kącik czytelnika

Czytanie bajek jest niezwykle ważne w życiu dziecka. Te krótkie opowiadania pełnią rolę terapeutyczną, socjalizacyjną i wychowawczą. Wpływają także na rozwój wyobraźni. Bajki pozwalają na wzbogacenie słownika malucha oraz poszerzanie jego wiedzy. Uczą szacunku dla zwierząt, ludzi i prawa. Odpowiednio dobrane bajki promują pozytywne wzorce postępowania.

 

Zajęcia taneczne

Taniec wzmacnia układ mięśniowy dziecka, wspomaga jego koordynację oraz równowagę. Zajęcia taneczne kształtują sprawność motoryczną maluchów co prowadzi do ich harmonijnego rozwoju. Zróżnicowanie dynamiki utworów jakie poznają dzieci wpływa na pobudzenie ich procesów poznawczych. Poznanie rytmu i jego odzwierciedlenie w ruchach ma wpływ na rozwój mózgu i zapamiętywania.

 

Zabawy tematyczne

Dzieci w Klubie bawią się w różnych kącikach tematycznych. Dzięki nim przygotowują się do dorosłego życia i ról z nim związanych. Zabawa tego typu pozwala dzieciom na rozwijanie twórczego myślenia oraz współpracy z innymi dziećmi. Obserwacja dzieci podczas takich zabaw ma duże znaczenie dla ich prawidłowej diagnozy pedagogicznej.

Największą popularnością cieszy się w Klubie kącik kuchenny i lekarski.
Zabawy swobodne

Zabawa jest główną aktywnością dziecka pomiędzy 1 a 3 rokiem życia. Czas spędzony na swobodnej aktywności dziecka jest niezwykle ważny dla kształtowania umiejętności społecznych maluchów. Pozwala też dzieciom na pewną dozę decyzyjności – same wybierają którą z zabawek chciałyby się teraz bawić i jaką sytuację zainscenizować. Czas poświęcony na takie zabawy pozwala dziecku na naukę samodzielnego organizowania sobie zajęcia. Dziecko nieograniczone sztywnymi wymogami co do zadania jakie wykonuje rozwija swoją ekspresję oraz twórcze myślenie. Obserwacja poczyniona w czasie takich zabaw staje się też inspiracją dla organizowanych zajęć dydaktycznych.

 

 

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
 • Żłobek Wesołe Misie posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2019 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.