Śląski Uniwersytet Medyczny
Szkoły wyższe, uniwersytety
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – Uczelnia z 70-letnią tradycją. Prowadzi pięć wydziałów: Wydział Lekarski w Katowicach (kierunki: lekarski, neurobiologia), Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu (kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, ratownictwo medyczne), Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu (kierunki: farmacja, analityka medyczna, biotechnologia medyczna, kosmetologia), Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach (kierunki: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia, coaching medyczny), Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu (kierunki: dietetyka, zdrowie publiczne, zarządzanie ryzykiem zdrowotnym).
SUM kształci również na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym w jezyku angielskim. Uczelnia prowadzi studia stacjonarne, niestacjonarne; studia zarówno magisterskie jednolite, jak również I i II stopnia. Studenci z tytułem licencjata i magistra mogą kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich i podyplomowych prowadzonych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
Kierunki:
– Lekarski: studia jednolite magisterskie stacjonarne/studia jednolite magisterskie niestacjonarne
– Lekarsko-dentystyczny: studia jednolite magisterskie stacjonarne/studia jednolite magisterskie niestacjonarne
– Farmacja: studia jednolite magisterskie stacjonarne/studia jednolite magisterskie niestacjonarne
– Analityka medyczna: studia jednolite magisterskie stacjonarne
– Biotechnologia medyczna: studia I i II stopnia stacjonarne
– Ratownictwo medyczne: studia I stopnia stacjonarne
– Fizjoterapia: studia jednolite magisterskie stacjonarne/studia jednolite magisterskie niestacjonarne/studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Kosmetologia: studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Dietetyka: studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Elektroradiologia: studia I stopnia stacjonarne/studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Pielęgniarstwo: studia I stopnia stacjonarne/studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Położnictwo: studia I stopnia stacjonarne/studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Zdrowie publiczne: studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
– Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym: studia I stopnia stacjonarne/studia II stopnia stacjonarne
– Neurobiologia: studia II stopnia stacjonarne
– Coaching medyczny: studia II stopnia stacjonarne


Opinie (1) DODAJ
Śląski Uniwersytet Medyczny posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Katowic od 2007 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.