Wiadomości z Katowic

1000 posiłków w ramach "3mamy z Kato"

  • Dodano: 2021-01-29 07:45, aktualizacja: 2021-01-29 07:54

1000 posiłków w ramach „3mamy z Kato” – CH 3 Stawy wspiera restauratorów i mieszkańców Katowic.

Razem możemy więcej - dlatego Centrum Handlowe 3 Stawy wraz z partnerami po raz kolejny angażuje się w pomoc dla tych, którzy zostali szczególnie dotknięci pandemią koronawirusa. Wcześniej wsparcie otrzymały szpitale w Katowicach. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć restauratorów z naszego Centrum, u których zamówiliśmy 1000 posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

W akcję "3mamy z Kato" włączył się Urząd Miasta Katowice i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

W dobie panującego koronawirusa pomoc dla branż dotkniętych kryzysem jest niezwykle istotna. Po pandemii będziemy chcieli wrócić do tych samych miejsc, które lubiliśmy odwiedzać, m.in. restauracji i kawiarni. Dlatego dziś musimy do nich wyciągnąć pomocną dłoń. Taka idea przyświeca Centrum Handlowemu 3 Stawy, zarządzanemu przez Multi Poland, polski oddział Multi Corporation, które solidaryzuje się z restauratorami, działającymi na terenie galerii.

- Pomysł na akcję „3mamy z Kato” pojawił się naturalnie. To kontynuacja wiosennej akcji „3mamy z medykami”, w której pomagaliśmy szpitalom podczas pandemii. Wtedy pomoc otrzymały 2 szpitale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tym razem wspieramy naszych najemców, którzy prowadzą lokale gastronomiczne. Ale na tym nie koniec. Chcieliśmy zrobić coś większego, co wesprze najbardziej potrzebujących mieszkańców Katowic. Dlatego kupione u restauratorów posiłki przekazujemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Marta Prusak z Multi Poland, Dyrektorka CH 3 Stawy.

Akcja potrwa do 9 lutego, kiedy to ostatni transport z posiłkami trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Łącznie do 9 placówek podległych MOPS-owi trafi 1000 posiłków z restauracji działających w CH 3 Stawy. Będą to potrawy wywodzące się z kuchni Dalekiego Wschodu, kuchni greckiej oraz amerykańskiej. Uzupełnieniem gorących posiłków będą desery: rurki z kremem, ciastka maślane o smaku orzechowym i karmelowym oraz rozmaite ciasta.

- Dzięki współpracy z Centrum Handlowym 3 Stawami mamy możliwość pomocy prawie 600 osobom. Posiłki trafiają do tych, którzy najbardziej ich potrzebują: do samotnych matek, do matek z dziećmi, do bezdomnych, czy wreszcie do młodzieży, która na co dzień potrzebuje pomocy i ją uzyskuje w schroniskach i klubach. Serdecznie dziękuję wszystkim przedsiębiorcom, którzy w tej akcji biorą udział: restauratorom i Centrum Handlowemu 3 Stawy. Bo solidarność w tych trudnych czasach epidemii jest niezwykle potrzebna – mówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mosze

    na smietnikach pełno chleba.....a dzieci syryjskie głodem przymieraja jak w oswiecimiu.......

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.