Wiadomości z Katowic

15. rocznica zawalenia się hali MTK

  • Dodano: 2021-01-29 08:30, aktualizacja: 2021-01-29 08:44

Wczoraj minęło 15 lat od ogromnej tragedii, jaką było zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) w czasie trwania wystawy gołębi pocztowych. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa obchody rocznicy tej największej katastrofy budowlanej we współczesnych dziejach Polski nie miały tradycyjnego charakteru.

By uczcić pamięć 65 ofiar tragedii, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz złożył wieniec pod pomnikiem znajdującym się na terenie MTK

– To jedna z największych tragedii Śląska – powiedział wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

– To niesamowite, że w dniu, w którym też było mroźno, znacznie mroźniej niż dzisiaj, tak wiele osób, które przyszły cieszyć się, radować tym, co na Śląsku najpiękniejsze, bo gołębie przynosiły zawsze radość, dotknęła tak wielka tragedia. Pamiętajmy o tym miejscu, o tych ludziach – zaapelował.

W katastrofie z 28 stycznia 2006 roku zginęło 65 osób, 144 zostały ranne, a 26 doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wśród ofiar śmiertelnych znaleźli się obywatele Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii oraz Holandii. Na miejscu pracowało wówczas około 1300 ratowników.

15. rocznica zawalenia się hali MTK

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.