Wiadomości z Katowic

217km w 24h13m: zawodniczka AZS-AWF Katowice zwyciężyła najtrudniejszy ultramaraton świata

  • Dodano: 2019-07-19 14:00

Patrycja Bereznowska z klubu AZS-AWF Katowice zwyciężyła kalifornijski Bieg w Dolinie Śmierci, który uchodzi za najtrudniejszy ultramaraton świata.Przebiegnięcie 217 kilometrów zajęło Polce jedynie 24 godziny, 13 minut i 24 sekundy! Patrycja jest też pierwszą naszą rodaczką, która ukończyła ten katorżniczy bieg.

Patrycja Bereznowska ot pierwsza Polka, która ukończyła Badwater 135

Zawodniczka katowickiego klubu dość szybko objęła prowadzenie wśród kobiet, którego już do końca nie utraciła. Przez jakiś czas goniła najszybszych panów, a z czasem przed nią pozostał już jedynie jeden zawodnik.

Wśród kobiet Polka była bezkonkurencyjna i ustanowiła rekord trasy. Przed nią na mecie pojawił się jedynie niesamowity Yoshihiko Ishikawa z grupy mężczyzn, który morderczą trasę przebiegł w czasie 21 godzin, 33 minut i jednej sekundy. Co ciekawe, Polka pobiła ustanowiony wcześniej przez Amerykankę Alyson Venti rekord aż o 1 godzinę, 40 minut i 23 sekundy!

Bieg w Dolinie Śmierci, który nazywany jest Badwater 135, jest uznawany za najtrudniejszy ultramaraton świata. Bieg przez ponad 200 kilometrów w upale momentami przekraczającym 40°C to ogromy wyczyn, którym do tej pory mogło się poszczycić jedynie sześciu Polaków, więc zwycięstwo Patrycji Bereznowskiej to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych kart polskiego sportu.

Co ciekawe, zwycięzcy Badwater 135 za swój wyczyn nie otrzymują żadnych nagród, rzecz jasna z wyjątkiem wielkiej, sportowej chwały.

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: Foto: Instagram / badwaterhq (Official Badwater)

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Znawca tematu(*_*)

    To rewelacyjny rezultat. Gratuluję. Ten wynik jest fenomenalny. Piszę o takich kobietach w sporcie. AZS AWF Katowice

  • baca

    co za tytuł...zwyciezyla ultra czy szanowny autor zaliczyl jakies nauki,cy tylko ultramatolstwo?

  • gaździna

    kupcie se lepszy telefon, baco.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.