Wiadomości z Katowic

25-latek ukradł tramwaj z zajezdni. Z Katowic dojechał do Chorzowa

  • Dodano: 2022-10-29 15:30, aktualizacja: 2022-10-29 17:42

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę na Śląsku. 25-latek wszedł na teren zajezdni tramwajowej i niepostrzeżenie wsiadł do tramwaju w Katowicach i zdołał pojechać nim do Chorzowa. Po drodze zabierał także pasażerów.

25-latek ze Świętochłowic... ukradł tramwaj

W nocy z soboty na niedzielę do dyżurnego chorzowskiej komendy wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Pracownik Tramwajów Śląskich poinformował, że po terenie miasta porusza się tramwaj, który powinien znajdować się w zajezdni. Na miejsce został skierowany patrol drogówki. 

- Jak się okazało 25-letni mieszkaniec Świętochłowic, wyjechał tramwajem PESA z katowickiej zajezdni. Przybrał numer nieistniejącej linii 33 i udał się w kierunku Chorzowa. Po drodze zatrzymywał się na przystankach, przewożąc między nimi nieświadomych pasażerów. W trakcie przejazdu inny motorniczy zwrócił uwagę na nietypową linię tramwaju i powiadomił o tym dyspozytora - czytamy na stronie KMP Chorzów

Gdy samozwańczy motorniczy znajdował się w okolicach chorzowskiego Rynku, tramwaj został unieruchomiony przez pracowników zajezdni. Został zatrzymany, a o jego losie zadecyduje prokurator. 

- Mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania tramwajem, lecz jego wiedza wystarczyła do podstawowej obsługi. Świętochłowiczanin był trzeźwy, lecz nie potrafił wskazać powodu swojego zachowania - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna ma usłyszeć zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Komenda Miejska Policji w Chorzowie wystąpiła o areszt dla nieodpowiedzialnego mieszkańca Świętochłowic. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a tramwaj wrócił nieuszkodzony do zajezdni. Chorzowscy mundurowi wyjaśniają, w jakich okolicznościach mężczyzna zdołał dostać się do jego wnętrza i go uruchomić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również