Wiadomości z Katowic

36-letni sprawca kradzieży w rękach policjantów

  • Dodano: 2020-01-29 09:15

Kryminalni z katowickiej „siódemki” zatrzymali 36-letniego mieszkańca Katowic, który dokonał kradzieży sporej ilości drutu spawalniczego.

Katowiczanin wynosił rolki drutu z firmy, w której był zatrudniony

Straty wyceniono na ponad 60 tys. zł. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kradzieży w czynie ciągłym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W piątek 24 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Katowicach przyjęli zawiadomienie od jednej z firm z Katowic, która handluje akcesoriami spawalniczymi, o dokonaniu kradzieży ponad 260 rolek drutu spawalniczego o wartości ponad 60 tys. zł. Kryminalni z katowickiej „siódemki” w sprawie przeprowadzili czynności na szeroką skalę, sprawdzając wiele wątków i informacji, które pozwoliły finalnie na ustalenie tożsamości sprawcy kradzieży. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Katowic, który był pracownikiem poszkodowanej firmy. Mężczyzna działał w okresie od kwietnia 2019 roku do stycznia br., wielokrotnie wynosząc z zakładu rolki z drutem spawalniczym. W dniu 27 stycznia br. mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa w swoim miejscu pracy. Katowiczanin był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Kryminalni odzyskali 227 rolek skradzionego drutu. 36-latkowi przedstawiono już zarzut kradzieży popełnionej w czynie ciągłym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.