Wiadomości z Katowic

49-latek zatrzymany m.in. za gwałt, stalking, groźby karalne oraz pozbawienie wolności

  • Dodano: 2020-03-24 07:45, aktualizacja: 2020-03-24 07:57

Mężczyzna podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką został zatrzymany przez katowickich policjantów.

Podejrzany usłyszał również zarzuty m.in. zgwałcenia, stalkingu, gróźb karalnych oraz pozbawienia wolności. Na wniosek bytomskiej prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że przez ponad 4 lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Ponadto zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Bytomiu na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zgwałcenia, pozbawienia wolności pokrzywdzonej, stalkingu, wymuszania kontaktów seksualnych i ich utrwalania oraz rozpowszechniania wizerunku kobiety w czasie tych kontaktów, a także kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej i jej rodziny. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.