Wiadomości z Katowic

7 mln zł wpłaty do budżetu państwa. Śląska KAS przeprowadziła kolejną kontrolę

  • Dodano: 2023-11-20 09:15

Pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) skontrolowali spółkę prowadzącą działalność polegającą na produkcji artykułów z tworzyw sztucznych. Kontrola dotyczyła podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). W efekcie Naczelnik ŚUCS w Katowicach wydał decyzję, a spółka wpłaciła ponad 7 mln zł.

Kontrola KAS skończona wpłatą milionów do budżetu państwa

W trakcie kontroli stwierdzono nieprawidłowości polegające na niezasadnym i niezgodnym z prawem skorzystaniu ze zwolnienia od pobrania i zapłaty podatku u źródła (WHT), czyli podatku od wypływających z kraju środków np. z tytułu odsetek od pożyczek lub dywidend.

W przypadku kontrolowanych transakcji wypłacona dywidenda nie została opodatkowana w Luksemburgu i zgodnie z przepisami powinna być opodatkowana w Polsce.

W ramach przeprowadzonej kontroli oraz postępowania podatkowego Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach nawiązał współpracę z administracją podatkową Luksemburga. Pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego skorzystali z procedury wymiany informacji międzynarodowej. Wysokość należności spółki z tytułu zryczałtowanego podatku CIT to ponad 4,6 mln zł.

W następstwie wydanej decyzji spółka wpłaciła do budżetu państwa zaległość podatkową wraz z odsetkami za zwłokę w łącznej kwocie przekraczającej 7 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również