Wiadomości z Katowic

[AKTUALIZACJA] Trwają poszukiwania 11-letniego Sebastiana z Katowic

  • Dodano: 2021-05-23 16:45, aktualizacja: 2021-05-23 20:35

11-letni Sebastian Hrabia wyszedł w sobotę na pobliski plac zabaw – do dzisiaj chłopiec nie wrócił do domu. Trwają poszukiwania młodego mieszkańca Dąbrówki Małej, który dotychczas nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. 


AKTUALIZACJA: W niedzielę policja zatrzymała 41-letniego mężczyznę z Sosnowca, który może być odpowiedzialny za zabicie chłopca. Odnaleźli też zwłoki 11-latka. Na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokuratura. 

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 41-letniego sosnowiczanina, mogącego mieć związek z wczorajszym zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic. Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora - informuje Śląska Policja.


Szczegóły zaginięcia

Sebastian Hrabia, 11-latek z Dąbrówki Małej opuścił mieszkanie w sobotę 22 maja – chciał pobawić się na leżącym nieopodal placu zabaw. Zapewne miło spędzał czas z rówieśnikami, gdyż poprosił mamę o dodatkowe 30 minut zabawy. Pierwotnie chłopiec miał pojawić się w domu o 19:00, jednak rodzicielka zgodziła się półgodzinne wydłużenie czasu przebywania na placu zabaw. Niestety, Sebastian nie wrócił do domu i od momentu ostatniej wiadomości tekstowej nie kontaktował się z rodziną. Rodzice chłopca są zrozpaczeni, gdyż jest to pierwszy raz, gdy ich syn nie wrócił do domu.

Poszukiwania trwają

Matka chłopca opublikowała na portalach społecznościowych wpis, w którym apeluje o pomoc w szukaniu jej zaginionego syna. W poszukiwaniach biorą udział policjanci, strażacy oraz specjalnie przeszkolone psy strażackie i policyjne, których specjalnością jest poszukiwanie śladów zapachowych. Istnieją podejrzenia, że chłopiec mógł wybrać się do babci w kierunku Sosnowca, co znacznie zwiększa teren poszukiwań.

Rysopis chłopca

Sebastian Hrabia ma około 140 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma włosy koloru ciemny blond sięgające do ramion, prosty nos i ciemnobrązowe oczy. Miał na sobie czerwono-czarne buty sportowe marki Nike z białą podeszwą, czarne dresowe spodnie, żółtą bluzę sportową z kapturem i jasnoniebieską jeansową kurtkę. 

Katowickie służby apelują, aby każdy posiadający jakiekolwiek informacje na temat pobytu chłopca skontaktował się z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod numerem 47 85 125 55, 47 85 120 00 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.  

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.