Wiadomości z Katowic

Bądź bezpieczny w kontakcie ze znajomymi. Policjanci spotkali się z uczniami

  • Dodano: 2021-06-07 08:15, aktualizacja: 2021-06-07 06:55

Policjanci z katowickiej komendy spotkali się z uczniami klas III dwóch Szkół Podstawowych nr 21 i nr 1 w Katowicach.

Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z nieznajomym. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom do jakich zasad należy się stosować aby być bezpiecznym. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą oraz poznały prawidłowe zachowania na drodze.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki oraz oraz nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach. W zajęciach z policjantami wzięło udział 60 dzieci z czterech klas trzecich. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w kontakcie z osobą nieznajomą. Policjanci uczyli uczniów, jak prawidłowo powinny się zachowywać w trakcie takiego spotkania, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie szukać pomocy. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie sytuacje mogą być dla nich niebezpieczne oraz jak ich uniknąć. Ponadto dzieciom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o prawidłowych zachowaniach w trakcie korzystania z drogi.

Po zakończeniu zajęć policjanci wyposażyli wszystkich uczestników zajęć w sylikonowe opaski z numerami alarmowymi oraz możliwością wypisania numeru do opiekuna dziecka oraz w zakładki do książki promujące prawidłowe zachowania w kontakcie z osobą obcą. Ponadto uczniowie zostali wyposażeni w opaski odblaskowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.