Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Bądź widoczny! Włącz światła mijania!

  • Dodano: 2019-02-12 09:30

Okres zimowy i towarzyszące mu zmienne warunki atmosferyczne, często mają wpływ na powstawanie zagrożeń w komunikacji drogowej.

Widoczność na drodze to czynnik, który decyduje o wywołaniu zagrożenia. Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to jednak nie jedyne wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. St. sierż. Łukasz Oślizło z katowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami WITD skontrolowali zmotoryzowanych uczestników ruchu, zwracając im uwagę na nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

Realizując działania w ramach programu profilaktycznego pn. “Profilaktyczny Głos Drogowy” funkcjonariusze przeprowadzili wczoraj na ul. Kościuszki działania ukierunkowane na zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Podczas prowadzonych kontroli ujawniono szereg kierowców, którzy mieli nieprawidłowe oświetlenie.

Dlatego przypominamy, iż zgodnie z art. 51 ust 2 ustawy prawo o ruchu drogowym:

  • Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
  • W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej​.

Ważna kwestią jest to, by dla wspólnego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, właściwie zachować się na drodze w zależności od panujących warunków. Sam mandat karny jest dla wielu dotkliwy nie mniej jednak ważniejszą kwestią wciąż pozostaje bezpieczeństwo. Dlatego przypominamy przed każdorazowym uruchomieniem silnika samochodu sprawdźmy stan techniczny naszego pojazdu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.