Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Będzie protest nauczycieli

  • Dodano: 2017-08-29 19:30

Pierwszy dzień szkoły będzie także dniem protestu. Nauczyciele wyjdą na ulicę, by pokazać, że nie jest im wszystko jedno. Zapowiadali to od dawna.


Protestować będą przeciwko zmianom w systemie szkolnictwa. Choć wystąpienie przygotowywane jest od dłuższego czasu, do niedawna nie było wiadomo, czy odbędzie się na sto procent. Teraz już wiadomo, że nauczyciele wyjdą na ulice.


Zła reforma wchodzi w życie, wniosek o referendum został odrzucony, ale szkoła jest nasza! Szkoła należy do uczennic i uczniów, nauczycielek, nauczycieli i rodziców, a nie do Anny Zalewskiej. Chcemy być odpowiedzialni za edukację naszych dzieci. My, obywatelki i obywatele, którym nie jest wszystko jedno  - czytamy w ich oświadczeniu.


Nie będzie protestów i pikiet w całym kraju. Protest odbędzie się przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Mają się tam pojawić ludzie z całego kraju. Także z naszego regionu. Z woj. śląskiego przybędzie kilkadziesiąt osób (minimum jeden autokar).

Śląski oddział ZNP informuje, że będą to nauczyciele i działacze związkowi, którzy przez swoją obecność na zgromadzeniu nie zaniedbają równocześnie własnych obowiązków zawodowych.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.